Mezinárodní den análního sexu: Jsou k němu svolnější ateistky, nebo věřící? | Foto: iStock

Foto: iStock

Mezinárodní den análního sexu: Jsou k němu svolnější ateistky, nebo věřící?

Právě dnes, 18. dubna, má svůj mezinárodní den anální sex. Pro mnohé ženy praktika, které se vyhýbají, pro druhé zase vrchol slasti stejně jako pro muže. Kdo ho má nejraději a jak na něj, abyste se nemusela bát?

Mezinárodní den análního sexu

Ruku na srdce – tušila jste, že anální sex má svůj vlastní mezinárodní den? Autorem myšlenky založit Den análního sexu je australský stand-up komik Jim Jefferies a podle něho jde o takový protipól ke dni svatého Valentýna. Anální sex ale už dávno není doménou pouze homosexuálních párů, v posledních letech se mu oddává stále více heterosexuálních jedinců.

Přesto – na rozdíl od sexu orálního – nelze ještě tuto formu sexu považovat za mainstreamovou záležitost. Lidé jej většinou praktikují jako oživení sexu pro speciální příležitosti a nevěnují se mu pravidelně. Podle loňské zprávy amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí si už alespoň jednou během svého sexuálního života anální sex vyzkoušelo 36 % dotázaných žen a 42 % dotázaných mužů.

Jak se připravit na anální sex? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Jak to mají muži?

Muži si s análním sexem často spojovali fyzické potěšení a brali jej jako úspěch svojí mužnosti. Jejich motivací k němu byla vidina většího potěšení, než jaké mají z vaginální penetrace, nebo touha vyzkoušet něco, co viděli v pornu. Ženy naopak v souvislosti s análním sexem nejčastěji zmiňovaly strach a poškozenou reputaci, a pokud jej podstoupily, pak hlavně proto, aby potěšily partnery. Dnes se ale situace mění.

Pokračování 3 / 5

Které ženy anální sex vyhledávají?

Existuje však i skupina žen, u nichž má návrh na anální sex poměrně dobrou šanci uspět. Podle studie amerických odborníků, která analyzovala data národní studie National Survey of Family Growth, si „anál“ nejčastěji dopřávají ženy mezi dvaceti a třiceti lety s vyšším vzděláním, vyšším příjmem a bez náboženského vyznání. Častější je tato forma sexu také mezi ženami vdanými či s dlouhodobým partnerem, ženami, které přišly o panenství před šestnáctými narozeninami, nebo těmi, které už někdy měly stejnopohlavní sex.

Pokračování 4 / 5

Anální sex může přispět k mokrému orgasmu

Přestože je anální sex stále ženami vnímán spíše jako bolestivý zážitek, pokud je prováděn správně, stane se naopak nezapomenutelným milováním. Anální otvor je totiž mimořádně bohatý na citlivá nervová zakončení, z nichž některá jsou přímo propojena s oblastí genitálií. Jeho stimulace tak může přinést jedinečný požitek. Anální sex totiž dokáže současně nepřímo stimulovat jak bod G, tak i bod A, které mají potenciál přinést ženě celotělový orgasmus. Jejich správná stimulace může přinést dokonce i takzvaný squirt neboli mokrý orgasmus. Ženy, které jej zažily, jej přitom popisují jako ten vůbec nejsilnější druh orgasmu.

Pokračování 5 / 5

Postupujte pomalu

„Diskomfort a bolest jsou tak obvykle hlavními důvody, proč se především ženy do análního sexu nechtějí pouštět. Pro některé rovněž stále představuje určité nečisté stigma. Muže naopak často láká, protože jde o akt hojně rozšířený v pornografii,“ komentuje téma Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Pokud vás anální sex láká a nechcete, aby vás hned napoprvé odradil, je třeba dodržovat jistá pravidla a o postupu s partnerem komunikovat. Ideální je, když vás partner zkusí nejdříve dráždit jedním prstem, a pokud se setká s příznivou reakcí, může přidat další prsty nebo malý vibrátor. K samotné penetraci penisem přistupte až tehdy, když se na to budete opravdu cítit. Samozřejmostí by měl být lubrikační gel, protože anální otvor nemá stejnou schopnost zvlhčení jako vagina, a také hygiena, aby nedošlo k zanesení infekce.

Doporučujeme

Články odjinud