Tajemství žen odhaleno: 8 faktů o ženách, která vás možná překvapí

Tajemství žen odhaleno: 8 faktů o ženách, která vás možná překvapí

Na 8. března již tradičně připadá Mezinárodní den žen. Mezi Čechy je MDŽ mimořádně oblíbené, předčí dokonce i Den svatého Valentýna. Když nás tedy čeká oslava něžného pohlaví, pojďte poodkrýt tajemství ženské duše i těla, o nichž jste možná vůbec netušili.

Ženy jako věčné dietářky: Důvodem je nejčastěji plavková sezona

Podle starší studie z roku 2012 stráví ženy sedmnáct let svého života dietami, při nichž celkově zhubnou devítinásobek své průměrné váhy. Nejspíš nepřekvapí, že nejčastějším důvodem pro hubnutí není péče o zdraví, ale příprava na plavkovou sezonu.

Víte, že existuje i Mezinárodní den žen žijících na venkově? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 8

Hotovou ženou v osmnácti?

Konec puberty neznamená pro ženy konec vývoje jejich těla, ten obvykle trvá skoro do třicítky. „I v době mezi dvacátými a třicátými narozeninami se žena může potýkat s ‚puberťáckými potížemi‘, jako je akné nebo menstruační křeče. Obvykle se jí v této době začnou rýsovat výraznější křivky a může se objevit celulitida,“ uvádí Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz.

Pokračování 3 / 8

Divoké mládí? Omyl

Podle dostupných studií mívají třicátnice a čtyřicátnice více sexuálních fantazií, častější náhodný sex a více jednorázových milostných dostaveníček než mladé dívky a ženy. Zralejší dámy tudíž mají obecně pestřejší sexuální život než dvacátnice.

Pokračování 4 / 8

Víc křížků na bedrech, víc rozkoše

Ženský orgán klitoris se s přibývajícím věkem zvětšuje. Žena tak ve čtyřiceti nebo padesáti letech může mít silnější orgasmus, než když jí bylo dvacet. I ve vyšším věku se tedy stále vyplatí zkoumat a objevovat, co ženě dělá dobře.

Pokračování 5 / 8

Pánové, slovy ji nezaujmete

Když se žena seznamuje s mužem, 55% podíl na prvním dojmu, který muž zanechá, tvoří jeho vzhled a řeč těla. Dalších 38 % si pro sebe ukrojí styl verbálního projevu a jen 7 % připadá na to, co muž ve skutečnosti říká.

Pokračování 6 / 8

Láska na čtrnáctý pohled

Desáté rande, a ona ještě pořád nedává jasně najevo, jestli má o nápadníka zájem? Zdá se, že pánové se velmi často musejí obrnit trpělivostí. Ženám totiž rozpoznat své city vůči potenciálnímu partnerovi trvá průměrně déle. Většina mužů má jasno po třetím rande, ženy obvykle až zhruba po čtrnáctém.

Pokračování 7 / 8

10 rtěnek jako dezert

Rtěnky jsou oblíbenou součástí make-upu a většina žen jich vlastní hned několik. Některé je používají jen při slavnostních příležitostech, jiné bez nich nevyjdou z domu a se rtěnkou na rtech tak snídají, obědvají, večeří i pijí kávu nebo víno. Je tedy logické, že část rtěnek projde ženským trávicím traktem. V průměru tak žena údajně sní za svůj život deset rtěnek! Samozřejmě pouze v případě, že je používá.

Pokračování 8 / 8

Citlivější smysly

Také už jste se setkala s tím, že jste kolikrát před očima viděla jinou barvu oblečení či třeba nábytku než váš partner? Není to nic divného, ženy totiž mají schopnost rozlišit o 20 % víc barev než muži. Mají také citlivější čich, takže lépe cítí všechny vůně, ale bohužel také pachy.

Doporučujeme

Články odjinud