Mezinárodní festival módy PRAGUE FASHION WEEK

7. 4. 2005
Mezinárodní festival módy PRAGUE FASHION WEEK (PFW) obdržel již podruhé záštitu pražského primátora Pavla Béma, který se domnívá, že tato akce do Prahy jakožto významné evropské metropole patří, a hodlá ji proto aktivně podporovat.

PFW 11. - 18. dubna 2005 se účastní malé tuzemské a zahraniční firmy, jejichž vůdčí osobností je návrhář. Tyto značky se vyznačují značným kreativním potenciálem a svébytnou tvorbou pro náročného zákazníka.

Festival nabízí 2 hlavní formy prezentace: módní přehlídky a obchodní výstavu.

Stěžejní částí módních přehlídek jsou prezentace renomovaných tvůrců z České republiky a zahraničí, kteří působí dlouhodobě úspěšně v branži. Jednomu z nich obvykle udělí Akademie módy titul Výtvarník sezony.

Na podporu začínajících tvůrců jsou vyhlášeny soutěžní kategorie Junior (soutěž pro studenty středních a vysokých škol v kategorii fantazijní tvorba) a Talent sezony (soutěž pro začínající návrháře na podporu vyhledávání a uplatnění nových tváří v módní branži).

Program 6. PFW: V pondělí 11. 4. 2005 ve 20.00 hod. proběhne oficiální zahájení v exkluzivních prostorách rezidence primátora hl. města Prahy na Mariánském nám. v Praze (vstup na pozvánky). Menší kolekce několika prestižních českých módních návrhářů (např. Moniky Drápalové, držitelky posledního titulu Výtvarník sezony, Hany Havelkové, Ivany Follové, Petra Kaloudy, Taťány Kováříkové, Kláry Nademlýnské, Denisy Nové a Hany Sedláčkové).

Po celý týden bude probíhat v pražských módních galeriích opět akce Hledejte kostku FASHION POINT.

Ve středu a čtvrtek 13. a 14. 4. se dění přesune do pražského Paláce Lucerna, kde představí svoji novou kolekci inspirovanou nedávnou cestou do Brazílie návrhářka Helena Fejková. Vybraná část kolekce bude zařazena i do víkendového programu PFW.

Ve čtvrtek 14. 4. 2005 odstartuje v 19.00 hodin klíčovou víkendovou část PFW party zvaná Vernissage (jen pro zvané).

V pátek 15. a v sobotu 16. 4. 2005 vždy od 17.00 hodin bude molo po oba dny patřit soutěžní kategorii Talent sezony.

V pátek 15. 4. 2005 od 19.00 hodin proběhne finále 9. ročníku soutěže Junior určené pro studenty českých a slovenských škol oděvní tvorby. Moderovat bude oblíbený Tomáš Hanák. Akce bude spojena se slavnostním vyhlášením vítězů. V kategorii Junior se představí také vítězka studentské soutěže konané v rámci berlínského týdne módy „Pariser Platz - Luxury Trade Show“, Junko Kosaka (Japonsko). Víkend 16. - 17. 4. 2005 bude zasvěcen maratonu módních přehlídek. Ke slovu se dostanou slovu vybraní návrháři – tentokrát budou převažovat zahraniční tvůrci (Chorvatsko, Řecko, Portugalsko, Španělsko, Rusko, Německo). Kromě českých návrhářů, kteří se zúčastňují tradičně PFW a kteří jsou tentokrát zastoupeni především v zahajovacím večeru, se s rozsáhlejší kolekcí představí české návrhářky Martina Nevařilová a pod novou značkou Beata Rajská.

Novinku a obohacení nabídky účasti představuje tzv. Trade salon, který je běžnou součástí světových týdnů módy. Od pátku 15. do neděle 17. 4. 2005 od 15 do 19 hodin mohou obchodníci a návrháři na svých stáncích uzavírat kontrakty.

Prague Fashion Week vyvrcholí v neděli 17. 4. 2004 večer tradičním Rendez-vous spojeným s vyhlášením vítěze soutěže Talent sezony a udělením titulu Výtvarník sezony. Autorská přehlídka posledního vítěze soutěže Talent sezony Pavla Brejchy. Jsme velice rádi, že naše pozvání přijal také francouzský návrhář Jean-Claude Jitrois, jehož značka má v současnosti v Paříži velké renomé.

Po celý víkend bude probíhat pokračování projektu Fashion Photo. Tentokrát představí se svými panoramatickými fotografiemi ze zákulisí milánského týdne módy „Moda donna“ německý autor Peter Lynen.

V pondělí 18. 4. 2005 se v Galerii Mánes uskuteční pro velký úspěch opět od 15.00 do 20.00 hod. tzv. aftersale (maloprodej přehlídkových kolekcí).

Kromě úvodního zahajovacího večera a Vernissage jsou všechny akce přístupné veřejnosti. Vstupenky v ceně od 50 do 350 Kč je možné již nyní rezervovat na http://www.praguefashionweek.com/cz/program/

zdroj: www.praguefashionweek.com Organizátor: FASHION POINT Praha

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V životní pouti jste zásadoví, co se otázek svobody člověka týká. Nyní se cítíte utiskováni a nepochopeni. V poslední době se vám honí hlavou prapodivné a chmurné myšlenky. Najděte si…

Nejčtenější články

Doporučujeme