MICHAEL JACKSON a TOP 10 hitů 7 let po jeho smrti

25. 6. 2016
MICHAEL JACKSON a TOP 10 hitů 7 let po jeho smrti
25. června je to přesně 7 let, kdy zemřel král popu Michael Jackson. Ačkoliv v posledních dnech se opět začalo spekulovat o tom, zda měl zpěvák opravdu pedofilní sklony, nic to nemění na tom, že v muzice zanechal stopu pro spoustu příštích generací a jeho hity znějí všude dodnes. Připomeňme si deset nejznámějších.

Thriller

Není songu bez klipu a není klipu bez songu, což platí pro Thriller speciálně. Ačkoliv video k songu Michaela Jacksona vyšlo v roce 1982, známý tanec zombíků je houfně napodobován, naposledy si ho vyzkoušela například Hana Holišová v soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Klip se dá považovat za krátký film, ale to ostatně každý Michaelův klip. O tom, že song je špička, nemá smysl diskutovat.

Billie Jean

Album Thriller nabídlo samé velké hity. Patří mezi ně i Billy Jean, který je dodnes jedním z nejprodávanějších singlů všech dob. Jackson za něj vyhrál dvě ceny Grammy a stal se díky němu skutečnou světovou popovou ikonou.

Beat It

Desku Thriller neopustíme ani do třetice. I hit Beat It byl oceněný dvěma cenami Grammy, a to nejen proto, že tam na kytaru zaválel Eddie van Hallen. Hitovka okamžitě vystřelila na první místa světových hitparád.

Bad

V roce 1987 vyšla deska Bad se stejnojmenným hitem a už se ani nečekalo, že by to byl propadák. A taky ne. Klipu k singlu Bad se ujal sám velký Martin Scorcese a do jedné z rolí obsadil tehdy ještě neznámého Wesleyho Snipese.

The Way You Make Me Feel

Také hitovka z alba Bad. Píseň měla ukázat Jacksona v jiné poloze, ne jako svůdce a milence, ale spíš jako něžného a flirtujícího. Povedlo se?

Smooth Criminal

Ano, deska Bad prostě patřila mezi ty nejúspěšnější. To potvrzuje i další singl Smooth Criminal. Píseň vypráví o ženě Annie, která byla přepadena „sličným“ kriminálníkem.

Remember The Time

Jacksonův hit z roku 1992. Opět s dokonalým klipem, kde si po Jacksonově boku zahrála krásná modelka Iman, manželka dnes již zesnulého Davida Bowieho. Jejího žárlivého manžela v klipu ztvárnil Eddie Murphy.

Black Or White

Jackson byl velkým propagátorem světového míru. Toužil, aby se všechny národy spojily bez ohledu na barvu kůže a poměrů, odkud pocházejí. To také chtěl ukázat v geniálním klipu k písni Black or White.

Heal The World

Písní Heal The World bojoval Jackson za zlepšení životní situace a za záchranu planety. Tento boj vedl celý svůj život, stejně jako podporoval nemocné a osiřelé děti po celém světě.

Man In Mirror

Píseň, která se jako jediná stala slavnější až po zpěvákově smrti 25. června 2009. Tehdy se držela 11 týdnů na vrcholu světových žebříčků.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnes je úplněk ve Vodnáři, proto byste neměli být sami. Obklopte se lidmi, kteří vás mají rádi, a dopřejte si opékání špekáčků a pozorování hvězd. Odpoutejte se od starostí a v žádném…