Michal David: Hitmaker z cirkusové rodiny si rozumí s každým režimem

17. 7. 2020
V pořadí šesté kulatiny před pár dny oslavil zpěvák Michal David, jehož hitovky, dnes už skoro lidovky, si prozpěvují téměř čtyři generace Čechů. Hitmaker je velmi úspěšný muž a na veřejnosti vždy samý úsměv, ani jemu se ale nevyhnuly těžké životní rány. Zároveň jeho život nebyl úplně bez poskvrnky.

Narodil se do cirkusové rodiny

Do počtu hitů, které si sám napsal a sám si je zpívá, mu nesahá z českých interpretů nikdo ani po kotníky. Zřejmě se narodil (tehdy jako Vladimír Štancl) pod šťastnou hvězdou a sudičky mu přály. Jeho hudební dráze určitě pomohlo i odstěhování se s maminkou v šesti letech do Itálie poté, co se rodiče rozvedli (jeho sestra s otcem se zase odstěhovali do Švýcarska). Jednak se tam naučil italsky, a pak měl také spoustu času poslouchat chytlavé jižanské melodie. O Michalu Davidovi se všeobecně ví, že pochází ze známé cirkusové rodiny. Jeho teta je známá kartářka Dagmar Kludská. Už méně se ví, že je ve vykládání karet skoro stejně dobrý jako ona slavná příbuzná.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, kvůli vašemu perfekcionismu si můžete o víkendu zkazit náladu. Pozor na neumírněné reakce, které by mohly ovlivnit jinak vcelku spokojený chod domácnosti. Vy se potřebujete…