Michal Dočolomanský: 20 let byl ženatý, ale kvůli mužům myslel na sebevraždu

21. 2. 2020
Měl rád cigarety, Toma Jonese, Slovensko, svíčkovou a pramenitou vodu. Byl skromný a výjimečný gentleman. O jeho soukromí se toho do posledních chvil jeho života moc nevědělo. Možná proto, že byl gentleman, hlavní důvod ale byl jiný. Posledních deset let svého života totiž žil s mužem.

Elegán a krasavice

Narodil se 25. března 1942 v obci Niedzica, která se dnes nachází na území Polska. Jeho otec Rudolf tu pracoval nejen jako učitel, ale taky vedl místní ochotnické divadlo. Poté, co v pětapadesáti letech náhle zemřel na selhání srdce, přestěhovala se jeho druhá žena Floriana (ta se dožila 80 let) se všemi deseti dětmi do Svätého Jura.

Floriana byla krásná, o šestnáct let mladší Rumunka s tmavýma očima a nádhernými tmavými vlasy. S Michalovým otcem se seznámila v Sedmihradsku, kde tehdy vyhlášený elegán Rudolf učil. Kromě toho, že byla velice pohledná, byla také plachá, nicméně při výchově dětí byla důrazná. Michal ji prý velmi miloval. Jako žák byl průměrný, spíš podprůměrný. Na vysvědčení měl obvykle trojky, tu a tam i čtyřku.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V neděli upřednostněte porozumění s druhými. Jenže to má jeden háček, musíte si navzájem naslouchat, protože komunikace hraje prim. Nabručený partner se nechce o ničem bavit, což byste…