Michal Tučný: Bohém v lacláčích, který je dodnes králem české country!

11. 1. 2019
Michal Tučný: Bohém v lacláčích, který je dodnes králem české country!
Legenda české country by dnes oslavila dvaasedmdesáté narozeniny. Je to ale už třiadvacet let, co odešel do pěveckého nebe. Nebylo mu ani padesát, když zemřel na rakovinu jater. Jeho hity ale pořád zpívají nejen amatéři, ale i profíci, kteří mu tím vzdávají hold. Například kapela Jelen, která loňské turné hrála na jeho počest. Jaký byl jeho život, proč mu nesloužilo zdraví a co miloval nejvíc?

Vyučil se prodavačem

Kdo by neznal takové hity jako Poslední kovboj, Báječná ženská nebo Všichni jsou už v Mexiku? Neexistuje snad nikdo, kdo by aspoň jednu z těchto pecek neznal. Jejich autor se narodil 11. ledna 1947 v Praze a už jako malý kluk se zajímal o muziku. Chodil do lidušky, kde se učil hrát na kytaru a na klavír a zpíval taky ve sboru. O konzervatoři ale neuvažoval, vyučil se prodavačem. Kromě toho dělal skladníka, pošťáka a prodával vánoční kapry. Přitom ovšem pořád zpíval.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Partner vám delší dobu něco slibuje, ale k dodržení se stále nemá. Nemáte rádi plané řeči, a proto jste na něj naštvaní. Tuto situaci byste měli urychleně řešit, jinak se mezi vámi objeví…

Nejčtenější články

Doporučujeme