Michal Zapoměl: Desatero bojovníka za vlasy krásnější | Luxusní vlasy, s.r.o.

Luxusní vlasy, s.r.o.

Michal Zapoměl: Desatero bojovníka za vlasy krásnější

Tento článek Vám možná nezmění život, ale mohl by změnit Váš přístup k péči o vlasy. Již jako malý chlapec v mateřské školce jsem si představoval, že budu kadeřníkem…

Ano, i přes všechny okolnosti byl jsem přeci jen kluk a doma se neustále opakovalo, že mě uživí jen pořádné řemeslo… nakonec měl ale taťka vlastně pravdu. Po střední škole jsem se rozhodl naslouchat volání svého srdce a divočiny a stal jsem se kadeřníkem-bojovníkem za vlasy krásnější. Po 26 letech jsem dokonce vytvořil značku This by Michal Zapoměl, která plní to, co mi chybělo u ostatních značek na trhu. Bylo to odhodlané a odvážné rozhodnutí, ale protože jsem býk, šel jsem si pomalu, ale jistě za svým snem, který se stal skutečností.

S vlasy v myšlenkách usínám a ráno se s nimi probouzím. Je to moje mise a jediný boj, který má skutečný smysl. Tak si pojďme říct, kde děláme nejvíce chyb a co bychom měli dodržovat… TAKOVÉ DESATERO BOJOVNÍKA ZA VLASY KRÁSNĚJŠÍ:

1. Nenašli jste toho správného profesionála, a neustále zkoušíte (vědouce, že tráva souseda je vždy zelenější). ALE… pokud najdete svého kadeřníka, držte se ho. On zná vaše vlasy a ví, co si mohou dovolit a přes co vlak zkrátka nejede.

2. Používejte profesionální produkty dle doporučení a nezapomeňte, že chemicky zpracované vlasy napravíte opět jen ROZUMNOU CHEMIÍ… (tady nepomůže ani starý dobrý kopřivový šampon, majolka a oliváč).

3. Základní kombo produktů, které byste měli mít doma, je ŠAMPON, KONDICIONÉR, MASKA, OCHRANNÝ STYLING PŘED FOUKÁNÍM a FINÁLNÍ STYLING NA HOTOVÝ ÚČES… Nezapomeňte, že všeho moc škodí: Nemusíte mít v poličce 30 produktů, které chaoticky kombinujete, a vlasy pak nevědí, čí jsou.

4. Vlasy vždy foukejte (kartáčem a fénem). Vyfoukané vlasy mají větší lesk, lépe drží, méně se mastí a vypadají prostě upraveně. Navíc, pokud je na vlasové pokožce vlhko a teplo, je to nejlepší podhoubí pro mykology a sběratele hub… ;) (a taky svěděníčko).

5. Jednou za čas si dopřejte hloubkové vyčištění a ošetření v salonu. Vyčištěný vlas lépe absorbuje dovnitř a výsledek péče přetrvá a má stálejší účinek.

6. Myslete na kvalitní nástroje… Fén, který pamatuje osmdesátky, anebo hořící dělo nebudou tím správným pomocníkem. Koukněte na stránky například www.luxusnivlasy.cz a projděte si v klidu možnosti fénů, žehliček, kulm, vlnkovaček a jiných udělátek, se kterými budete vypadat, jako byste byli velmi šikovní nebo jako byste právě navštívili svého kadeřníka. Profesionální nástroje jsou prostě nejlepší.

7. Investujte do pořádného hřebenu, kartáče a nečekejte, že to bude levné. Kvalitní kartáče (česací i foukací) jsou věda… Ano, vytvářejí je vědci, a kdo je jednou vyzkouší, nechce se vrátit zpět. Za mě je nejlepší JAPONSKÝ zázrak S.Heart.S… Je to Mercedes mezi všemi a funguje na mytí, rozčesání, masáž, česání, foukání i styling (navíc s ním uděláte super culík). Vyberte si hlavně správný kartáč podle typu vlasů.

8. Nezapomínejte na doplňky. Jak fungují uvnitř, tak se projeví i navenek. Já doporučuji jako základ probiotika (THIS). Správně fungující střeva jsou základem všeho! Vyzkoušet můžete také This is Hair Nutrition for Her (máme i verzi for Him), což je veganský doplněk pro správný cyklus růstu vlasů, a Hairfizz (pro pevnost vlasů, jejich lesk a sílu). Střídejte a nepřestávejte brát, cyklus je dva a dva měsíce a probiotika nepřetržitě.

9. Nejste tak bohatí, abyste si mohli kupovat levné věci… Radila to moje babička a já to také radím. V laciném produktu nikdy nebudou takové složení, ingredience a koncentrace, jaké najdete v těch nejkvalitnějších produktech pro vaše vlasy.

10. Držte se toho, co vám příroda dala. Vše ostatní bude neustálým bojem a žádná umělá krása nikdy nepřekoná přirozenou krásu zdravých a lesklých vlasů, natož tříbarevný melír a extravagantní střih. Styl je vždy nadčasový a péče o sebe (a své vlasy) by měla být každodenní rutinou.BUĎTE ROZUMNÍ. A také trochu sebekritičtí. Ne každý má vlasy jako z reklamy a nemá tým profesionálů, paruky a příčesy jako Kardashianky. Důležité je milovat se takoví, jací jsme, a prostě se o sebe starat v rámci možností, které máme, a vymačkat z toho maximum. Nikdy neztrácejte víru… krása je velmi relativní a nic nepřekoná pocit, když se cítíte hezky a opečovávaně… nakonec bychom to měli dělat především pro sebe. Krásný čas vám přeje #BojovníkZaVlasyKrásnější, Michal Zapoměl.

Doporučujeme

Články odjinud