Migréna, únava a změny nálad: Meteosenzitivita nás potrápí nejvíc na jaře

15. 3. 2023
Bolí vás často hlava, jste unavená a náladová? Pak nejspíš patříte do třetiny populace, která trpí takzvanou meteosenzitivitou neboli větší citlivostí na změny počasí. Tu pociťujeme zvlášť teď v předjaří, kdy teploty skáčou rekordně nahoru a dolů a kdy jsme více oslabené po zimě. Není to žádný výdobytek moderní doby. I naši předci podle signálů těla věděli, jaké bude počasí. Dá se s tím něco dělat?

Za co může meteosenzitivita

Meteosenzitivních lidí stále přibývá. Stojí za tím totiž nejen vrozená dispozice, nemoci a přibývající věk, ale především nezdravý životní styl, kvůli kterému jsme choulostivější a nedokážeme se tolik adaptovat na změny počasí. Zdraví lidé si většinou stěžují na bolesti hlavy až migrénu, poruchy spánku, problémy se soustředěním, únavu, skleslost, depresivní stavy, oslabení imunity, závratě, nevolnosti a ztížené dýchání. Není to sice malý výčet potíží, nicméně vás nijak zvlášť neohrožují. Horší to mají lidé s některými chronickými nemocemi. Typicky jde o kardiaky, ale také o alergiky, kteří reagují třeba na chlad, nebo astmatiky, revmatiky a pacienty s žaludečními vředy. Těm se potíže při změnách počasí zhoršují.

Jak zatočit s jarní únavou? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Štíři, v práci se nezastavíte, ale dočkáte se zadostiučinění. Vaše výkonnost je úžasná, proto vám nadřízený svěří vedení významnějšího projektu. Pakliže si myslíte, že na vás budou…

Nejčtenější články

Doporučujeme