MILADA (50): Můj syn má doma koketu. Rozbila už mnoho vztahů

4. 5. 2017
MILADA (50): Můj syn má doma koketu. Rozbila už mnoho vztahů
Milada má velký problém se svojí budoucí snachou. Myslí si, že se k jejímu synovi vůbec nehodí a byla by nejradši, kdyby se rozešli. Zatím to ale vypadá spíš na svatbu.

Vím, že málokterá matka je spokojená s výběrem partnerů svých dětí. Bohužel k těm nespokojeným patřím i já. Mám pro to ale velmi vážné důvody. Synovi Radkovi je 33 let. Se svou o pět let mladší přítelkyní Martinou chodí šest let. Před dvěma roky se k němu přestěhovala a nechává se od něj živit.

Syn má poměrně slušně placené zaměstnání, je vedoucí informatiky v jednom z největších podniků v kraji, Martina má základní vzdělání a nepracuje, zato je velice pohledná… Radek se stará o veškeré náklady a ještě jí dává kapesné a zahrnuje ji dárky. Nikdy se mi to nelíbilo, ale říkala jsem si, že je to jejich věc, i když jsem často dost skřípala zuby. Martina chodila po kavárnách a v době, kdy byl Radek v práci, popíjela s jinými muži. Viděli to všichni – až na mého zabedněného syna.

Po městě se vyprávělo mnoho historek o tom, že Martina se s jinými mužskými nepotkává zas tak nezištně a jen u vína nebo ginu s tonikem. Za ruku jsem ji nikdy nechytla, ale párkrát jsem byla na vlastní oči svědkem toho, jak se má skoro snacha k chlapům chová. To jsem ale pořád mlčela. Kromě její koketérie mne znepokojoval také její více než kladný vztah k alkoholu. Párkrát na rodinných oslavách přebrala a pak se začala chovat jako fúrie, mluvila hrubě, poposedávala po klínech každého mužského pohlaví a většinou se všichni styděli a byli v rozpacích. Jen Radek, jako by byl raněný slepotou, to omlouval tím, že je prostě taková a že je to vlastně roztomilé.

Jednou například ztropila scénu kvůli naprosté blbosti – obvinila nás všechny z konzumního způsobu života a opilecky mlela něco o tom, že je nejlepší žít v lese, jíst kořínky a nevázat se na nic materiálního. To už jsem se neovládla a zeptala se jí, jak je tedy možné, že tak ochotně přijímá drahé kabelky a šperky. A to jsem neměla dělat, píchla jsem do vosího hnízda, scéna byla obrovská včetně rozbíjení nádobí. Bylo vidět, že to už trochu zkoprněl i Radek, ale pořád ji mírně obhajoval. Vrcholem bylo, že úplně podroušená sedla do auta odjela. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale u mě tím okamžikem skončila.

Martinu jsem tolerovala, ale bylo jasné, že naše vztahy jsou na bodu mrazu. Zdrtilo mne, když ji Radek požádal o ruku, daroval jí briliantový prsten a začala se plánovat svatba. Dospělému klukovi nemůžete nic zakázat a on byl prostě slepý a hluchý. Pořád se snažil všechno vyžehlit a vztahy narovnat. Moc to nešlo, ale řekněme, že byl klid zbraní.

V rámci narovnávání vztahů jsme přijali pozvání rodinných přátel Mirky a Jardy, abychom s nimi strávili víkend na jejich chalupě v Krkonoších. Bylo nás tam šest – manželský pár, kterému chalupa patřila, Radek s Martinou a já a můj přítel. Opět se popíjelo a Martina opět konzumaci přehnala. Celý večer očividně flirtovala s majitelem chalupy, který je mimochodem o čtyřicet let starší než ona. Jeho manželka nevěřila vlastním očím, dokonce Martinu i upozornila, že už překračuje meze. Jejímu muži ale zájem o dvě generace mladší, i když úplně opilé holky, dělal dobře.

Skončilo to katastrofálně. Mirka přistihla Martinu se svým mužem na zahradě, dalo by se říct, že za pět minut dvanáct. Scéna to byla strašná, úplně opilá Martina si volal taxík na samotu a teatrálně odjížděla před půlnocí sto kilometrů domů. Výsledkem tohoto excesu bylo, že se rozpadlo celoživotní přátelství, hluboce se otřáslo manželství Mirky a Jaroslava, jen to naše trdlo se po pár dnech nechalo umluvit a Martinu vzalo zpátky. A to i přes to, že na vlastní oči viděl, jak se vášnivě líbá s naším kamarádem, který by mohl být její dědeček. Nevím, jak bude naše rodina po tom všem fungovat, ale myslím, že jednoduché to nebude.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Den Evropy vnímáte pozitivně, na chvíli vás odvede od nepříjemných profesních myšlenek. Jezdíte prstem po mapě, zajímáte se o památky a dějiny. Vylepšíte svůj všeobecný přehled a budete na…