Komentáře k článku zpět na článek

Kamar 14. 2. 2019 | 16:58

@farah.farah: Nemyslím si, že by se úředník na městském úřadě extra namáhal zjišťovat, zda dotyčný vlastní nemovitost a má právo podepsat, že se němu může někdo přihlásit. Dupe mu tam ve frontě dalších 10 čekatelů . Můj chlap už bydlel u mě, ale vlastnil barák, tak si nechal trvalé bydliště tam. Teprve když barák prodal, šel si přihlásit trvalý pobyt a já jsem šla samozřejmě s ním se všemi potřebnými doklady, protože to bylo jednodušší než sepisovat prohlášení, že souhlasím, a nechávat úředně ověřovat podpis.Jinak je to celé blábol, jak se tu níže píše. Chybí tam totiž základní premisa podvodu - něco získat, obohatit se na něčí úkor. Tady otázka Qui bono? nemá žádnou odpověď.

Mata69 14. 2. 2019 | 12:06
farah.farah 14. 2. 2019 | 11:51

@Mata69: no vzhledem k tomu jak tu u jednoho článku psala paní že to byl její příběh který před mnoha lety poslala do blesku si myslím že Laura z 90% nic sama nepíše jen vybrakuje někde nějaké starší články ze starých novin a časopisů které, aniž by k tomu měla autorská práva klíďo píďo zde uveřejní. A zjevně nemá vůbec ambice jakkoli profesně růst a tyhle blbosti opravovat..............píšeme to tu počád dokola, ale buď to nečte a nebo je jí to u zadele, pánč potřebný počet kliknutí kvůli reklamám má.

Mata69 13. 2. 2019 | 19:16
farah.farah 12. 2. 2019 | 14:08

Chápu správně že spolu ani nechodili on jednoho dne přišel as žádostí, aby mu vyprala a vyžehlila (???) načež ten den náledovala večeře při které jí požádal o ruku??? A ona souhlasila? Z článku mi není jasné jestli se s tou taškou ten den rovnou i nastěhoval ......každopádně ten kdo tohle vymyslel asi úplně nedomyslel cíl toho jeho podvodu...................jestli mu šlo o to u někoho zdarma bydlet tak proč si vymýšlet, že má byt, naopak by takový podvodník spíš mohl říkat že ten jeho byt je malý že je v nájmu tak že byt po svatbě pustí a nastěhuje se k ní ne? Paní si ho zjevně brala zesoucitu a nikoli z vidiny že si bere bohatého muže s vlastním bytem tak že naopak kdyby hrál na její sociální stránku (jsem 6 let rozvedený a neumím si do teď vyprat a vyžehlit ) jist by mu to zbaštila. Jaký smysl tedy mělo to že si ji vzal? co z toho ten chlap teda měl, když se s ní ihned po svatbě přestal stýkat.............pokud víám tak princip sňatkového podvodníka je o tom svatbu slíbit z ženské vytahat prachy ale k oltáři se už nikdy nedostavit..........dávala mu snad nějaké peníze na renovaci toho bytu? Žil u ní zdarma a živila ho? Nic z toho z článku přímo nevyplývá, ale i kdyby ano tak jaký pak proboha mělo smysl, chtěl -li ji podvést si ji brát?? Respektive jaký měo smysl se ihned po svatbě zdekovat a nenechat se dál živit a o bytě vymyslet nějakou pohádku kterak o něj přišel.........paní byla tak naivní že by mu to jistě uvěřila...........prostě jeho chování nemá logiku ani z pohledu podvodníka ani z žádného jiného. A co se změny dokladů týče tedy v tomto případě změny tervalého pobytu..........ta se vážený autore neřeší na policii ale na úřadě městské části či obvodu. Ano je pravda že je potřeba doložit jaký má človk vztah k bytu pokud si do něj chce přepsat trvalku, to se dokládá buď vlastnictvím, nebo například nájemní smlouvou. Nicméně pokud je manžel vlastíkem bytu postačí jím úředně podepsaný souhlas s ohlášením změny místa trvalého pobytu a toto se nepožaduje!! pokud to do té řpihlášky potvrdí přímo před zaměstnancem úřadu - tedy pokud by manžel na místě podepsal že souhlasí s tím že ona si k němu napíše trvalku tak b to mělo stačit..................a pokud by byly pochybnosti o tom že on byt vlastní tak na úřadech je obvykle i chzechpoint tak že LVčko jako doklad toho, že byt v skutečně vlastní lze získat přímo na daném úřadě, pokud by to úředník nebyl schopen ověřit v systému.

Martina 12. 2. 2019 | 11:05

Vlastne je to jedno jestli je pribeh opravdovy nebo vymysleny. Hlavne kdyz vede k zamysleni nas vlastnim jednanim. Coz muze byt casto uzitecne. Ja pridam pribeh svuj, opravdovy, nevymysleny. Bylo mi skoro osmnact, jemu skoro tricet. Bylo to v dobe, kdy neexistovaly mobilni telefony, dokonce ani v kazde domacnosti nebyl normalni telefon samozrejmost. Lide si domlouvali schuzky na schuzkach, psali si dopisy. Seznamili jsme se, zacali spolu chodit, maximalne jsme se drzeli za ruce nebo objali. Vic si nedovolil, ze pry pozdeji, nejlepe po svatbe. Priznal hned ze je zenaty ale s manzelkou se pry rozvadeji. Meli dve deti. Seznamil mne s detmi, seznamil mne i se svymi rodici. Kdyz jsme u nich sedeli na kave tak jim vypravel jak planujeme koupit si spolu byt a poridit si pejska. Vsechno vypadalo tak idealne. Byl takovy seriozni, mel dobrou praci, byl to hezky muz, slusne vychovany.Pak jednou neprijel jak bylo domluveno. Telefon nemel. Cekala jsem hodne dlouho. Po nekolika dnech jsem volala k sousedovi, jestli by mu mohl vyridit... Nic. Uz nikdy neprijel, nikdy nezavolal, nikdy nenapsal. Bez jedineho duvodu. Cekala jsem nekolik mesicu, moc jsem ho milovala. Nechapu to vsechno melo znamenat. Kvuli sexu to nebylo. Predstavil mne detem a rodicum ... co si o tom mysleli oni? Nektere veci mi zustavaji nepochopitelne, hlava mi to nebere.Po letech jsem ho potkala na nakupu v samoobsluze. Tlacil vozik spolu s nejakou pani, jestli to byla manzelka to nevim. Zustal stat a koukal na mne - vypadalo to ze brzy dostane infarkt. Zahnula jsem se svym vozikem do jine ulicky, nechtela jsem delat zadnou scenu. Na co asi. Co by mi to prineslo. Nekdy, kdyz na to vzpominam, tak si rikam, ze jsem mu tenkrat mela dat poradnou facku. Nevim...

Eva 12. 2. 2019 | 04:48

Já tedy nevím....ale čím je člověk starší, tím dospělejší a zodpovědnější by měl být. U některých jedinců, kteří neodhadnou situaci, to ovšem může mít katastrofální následky. Možná pánbu zaplať za mou lenost a nepřizpůsobivost. Vycouvala jsem ze vztahu se slušným pohledným a movitým člověkem. Jsem už na trvalé soužití a přizpůsobování se nějak nepoddajná....

helza 11. 2. 2019 | 14:04
Mata69 11. 2. 2019 | 10:26
helza 11. 2. 2019 | 10:06

@All ...: To je ale dobrý postřeh. Kdyby totiž šlo o imigranty, dejme tomu z Vietnamu, pak by si v tom příběhu všechno sedlo. I to špinanavé prádlo. Snad pouze to jméno Milada nesedí, ale to nemusí být reálné.

Jituš 11. 2. 2019 | 09:05

Pochybuji ,že článek je pravdivý a jestli je tak ta ženská asi nepřemýšlela mozkem.Nechápu takovéhle ženy jak mohou chlapům naletět a že je můžou tak zblbnout.

All ... 11. 2. 2019 | 01:15

Je to jednoduché, autorka je imigrantka a neví jak probíhají svatby jak u svobodných, tak i rozvedených a popisuje smýšlený článek o svých přátelích - imigrantech

Mata69 10. 2. 2019 | 17:58

@Lenka O.: O tom, že by kdokoliv z nich byl cizinec, není v článku ani zmínka. K nahlášení pobytu nemusí ten pán nikde na policii dokládat jakýsi list vlastnictví k bytu. Anžto to je kravina. I kdyby byl článek přeložený, bylo by záhodno ho buď nechat v cizích reáliích a nebo si s tím dát trochu práci a nepsat kraviny. Jenže to je na paní Lauru Polákovou asi příliš, upozorňujeme na to stále, ale jí je to šumák, hlavně, že žije diskuze pod článkem.

bojovník 10. 2. 2019 | 17:57

To je tak absurdní příběh, že snad v každé větě se nabízí otázka. Propánakrále, je vůbec možné přijmout s otevřenou náručí chlapa s taškou špinavého prádla a bez doložení právní existence bytu? Přestaňte si vymýšlet!

Ruth 10. 2. 2019 | 17:11

@Karel: Víte, on takový podvodník ví přesně co dělá a v tom je jeho úspěch pro něj a tragédie pro ty co podvedl. Za jinou by šel s kyticí a prezentoval se jako podnikatel.Tady se znali z práce, takže scénář byl dle situace jiný. Ale pokud jste viděl film Cabiriiny noci, tak to je přesně o tom jak jde člověka naprosto realistního a životem zkušeného zmást a oblbnout.

amfora 10. 2. 2019 | 15:57

Takových podvodníků, co potřebují bydlení a servis jsou plné seznamky. Vzbudit lítost smyšlenými bláboly je snadné, tedy pro nepoučitelné naivky.Tolik věcí nesedělo a ona si ho nastěhovala do bytu a dokonce vzala.

Lenka O. 10. 2. 2019 | 15:20

@Mata69: myslím, že cizinci se musí k pobytu nahlašovat na cizinecké policii a ne na městském úřadě, třeba paní byla cizinka anebo se jedná o přeložený článek, kde v cizině to přihlašování třeba mají jinak než v ČR, každopádně celý článek je slátanina k pohledání....

Elynor 10. 2. 2019 | 15:17

@helza: V článku se píše, že pán byl 6 let vdovec, ne rozvedený. Jestli se za těch 6 let nenaučil ani vyprat si prádlo, musela to být hodně smutná postava. A že jí neublížil? Jakpak to? Ona říká "zadarmo u mě bydlel, starala jsem se o něj, živila ho..." - není tam, jak dlouho to trvalo, ale i kdyby to byl tejden, tak mi to přijde dost. Prostě ji využíval, a pochybuji, že za to poskytoval nějakou protihodnotu, kromě toho, že ji krmil tragickýma historkama. Milada měla obrovské štěstí, jak už padlo v diskuzi, že si pán do manželství nepřinesl dluhy, exekuce, insolvenci, a jiné podobné radosti, které by pak byla nucena s ním sdílet. Zjevně si ho vzala, aniž by věděla cokoli o jeho minulosti. To nebylo moudré. Ale vcelku z toho vyšla jen s malými ztrátami, pokud tedy do něj neinvestovala více, než co píše. Jinak co se týká pomoci - osamělá ženská si na cokoli, co chce doma opravit, může zjednat hodinového manžela, na auta jsou autoservisy, a na to, aby si s někým užila sex, opravdu není třeba prát mu špinavé prádlo.

Rambíša 10. 2. 2019 | 14:48

Paní nemá děti,tak se asi cítila tak osamělá,že by jí stačilo potkat třeba mimozemšťana,který by jí vstoupil do cesty, aby měla rázem smysl života,lásku atd. To samé mi napadá,když v TV ukazují nešťastnice,co poslaly zcela neznámým osobám,kdoví jestli to vůbec byli muži,nehorázné peníze jen za slibování !!! nějaké úžasné budoucnosti ve dvou...Obvykle to byly bohužel nepříliš pohledné ženy,tak mi bylo jasné,že se s muži asi moc nechytaly...Případ paní z článku je založen taky asi na tom,že ona nebyla a není nijak průbojná,neumí to s muži,a tak ten z nebe spadlý kolega s taškou smradlavých trenek a fuseklí jí musel připadat jako zázrak -konečně šance se zamilovat! ,hned s ním do postele,a rozum někam odletěl.Co vedlo pána k neuváženému sňatku v našem příběhu chybí,tak se můžeme jen domnívat,že to byl nějaký úlet,který pán nezvládl,ač měl možná původně dobrý úmysl.Paní byla asi tak děsná,že za celou dobu v práci to nevyšlo najevo,zřejmě až byli spolu v soukromí,tak se něco projevilo.

helza 10. 2. 2019 | 14:14

Možná jsem to špatně četla, nebo pochopila. Ale myslím, že chyba byl jen ten ukvapený sňatek. Pokud by šlo o podvodníka, jak naznačoval titulek, pak jsem marně čekala nějaký motiv. Počítala jsem s tím, že když tak rychle požádal Miladu o ruku, pak měl dluhy, nebo něco takového. Podvodník by se podle mého spíše sňatku obratně vyhýbal a tahal z nastávající pod různými záminkami peníze. A taky by ji lépe vodil za nos, třeba dárky a určitě ne prádlem. A taky by nepracoval. Tohle byl spíše podivín, možná nešťastník, který potřeboval "převoznici" a ono se mu to zvrtlo. A možná jen obyčejnej rozvedenej chlap, co v Miladě viděl vstřícnou kolegyni, která mu vypere, uvaří a třeba poskytne i sex. V takové kolegiální výpomoci bych nic nehledala a kdybych byla sama, nebyl by pro mě problém ji poskytnout. Copak osamělá ženská, nemůže požádat kolegu o pomoc s podělaným autem, eletrikou, či něčím podobným? Copak si dlouho osamělá ženská nemůže zašpásovat jen tak s kolegou? Jenom zkrátka nemůže čekat lásku. Možná ani on nečekal, že se Milada zamiluje a pak zazmatkoval, nebo to s tou žádostí i ruku bylo jinak, jak, to ví ale pouze paní Milada. Zkrátka, pokud ze své kolegyně nevytáhl všechny úspory, tak jí vpodstatě, krom toho, že nesplnil její očekávání, nijak neublížil. ♥♥♥ Doklady k bytu na policii mi nejdou do hlavy, možná šlo o novou Miladinu občanku, ale to mi taky nesedí. Nesedí mi ani, že se jako podvodník vracel do práce, tedy, že vůbec pracoval. Vlastně jsem tak úplně nepochopila ani to, o co šlo paní Miladě. Vdávala se snad proto, aby se mohla přestěhovat do nějakého superbytu a bez této vidiny bylo po lásce? Proto se cítila tak podvedená? Nebo kvůli slibu krásného bydlení svůj byt prodala, peníze dala milenci "na opravy" a teď se neměla kam vrátit?

Ruth 10. 2. 2019 | 12:19
Soňa 10. 2. 2019 | 11:26
Ruth 10. 2. 2019 | 10:50

Byli, jsou a budou. Kdo? Podvodníci, kteří to umí s lidskou důvěřivostí a jejichž kreativita mnohdy překvapí. Do téhle skupiny patří šmejdi, obchodníci s čistým vzduchem, léčitelé a opuštění muži, kteří mají smůlu, ale také i ženy, aby to bylo gendrově spravedlivé.Asi platí, že svět chce být klamán.

Mata69 10. 2. 2019 | 10:31
Mata69 10. 2. 2019 | 10:30

@Elynor: Naprosto souhlasím, článek je zase kdovíjak přeložený nebo kde vyhrabaný - jeden nesmysl za druhým. Motivace ke sňatku mi taky unikla, asi mu stačilo, že ho živila? Nebo mu dávala peníze na rekonstrukci? A pak v práci ho prostě potkavala a nic jo? To je zase příběh, který je nedodělaný, nebo odfláknutý. A motivaci žen nastěhovat si domů chlapa s taškou špinavého prádla, to taky nechápu. Nebo posílat peníze komukoliv známému jen někde ze sociální sítě. To mi rozum nebere, ale děje se to stále. Zvláštní.

dáma1 10. 2. 2019 | 10:28

..myslím, že opět smyšlený příběh a nějakém sňatkovém podvodníkovi...protože tyhle sňatky z nerozumu mají mnohem horší konce...typu, že na manželku se přesouvají dluhy manžela, návštěvy exekutorů, atd...

Karel 10. 2. 2019 | 10:27

No tak, dámy, to je vážně k smíchu. Jsem nevěděl, že k manželství mi stačí si naházet špinavé hadry do tašky a jít večer k nějaké známé nebo koleginy z práce, která mi ochotně vypere, vyžehlí, navaří a pak si mě vezme, když ji při takové romantické příležitosti požádám o ruku.

Elynor 10. 2. 2019 | 10:21

Paní Miladu může utěšit, že v tom není sama. V uplynulém týdnu proběhly internetem články o ženách, které uvěřily různým pohádkám, a poslaly nemalé peníze mužům, které v životě neviděly, jen si s nimi psaly přes sociální sítě. V jednom případě šlo o dva miliony, v těch ostatních o tisíce až statisíce. Neuvěřitelné. Milada z toho vyšla ještě dobře. Byť teda musela řešit rozvod, ale z toho článku jsem vůbec nepochopila, proč si ji ten chlap vlastně bral, jestli mu šlo o byt, konto, praní prádla, nebo měl psychiatrickou diagnózu. Asi je to jedno, nevyšlo mu to, škody minimální, a příběh je poučný pro jiné. Ale myslím si, že jde o podobné podivné samaritánství, kdy ženy píší vězňům a zamilují se do nich, a že těm žádné podobné příběhy oči neotevřou.

Elynor 10. 2. 2019 | 10:11

Buď by ty články měl psát někdo střízlivý, nebo si aspoň po překladu přečtěte, jestli v tom máte tuzemské reálie. Jaký list vlastnictví na policii? A proč do toho taháte kostel, když to evidentně nemělo pro příběh žádný význam? Nebo tam kus textu chybí? Přijde mi to jako nesouvislý blábol, a to prosím střízlivá jsem. Zatím. Ale nevěřím vlastnímu oku, že se někdo zamiluje do chlapa, který přinese špinavé prádlo! Kristepanebožemarjápanenkosvatokopecká. Zvážila bych myšlenku zamilovat se do muže, který mi přinese sto růží, šňůru perel, diamantový náhrdelník, norkový kožich, klíčky od porsche, klíče od vily na Madeiře, akcie Microsoftu nebo aspoň Komerční banky, nebo - ale to opravdu jen v krajním případě - aspoň jedno z toho jmenovaného. Chlap s taškou špinavého prádla by dostal kontakt na nejbližší prádelnu a na ubytovnu pro bezdomovce.

Mata69 10. 2. 2019 | 09:56

Nojo, paní fakt moc nepřemýšlela a varovné signály ignorovala. Ale co nechápu, že ten podvodník se i po té vrátil do práce a normálně se potkávali. Divné ne? A pak mě zaujalo proč měl na policii předkládat doklady k bytu? Proč s tím byli na policii? K pobytu se člověk hlásí na příslušném městském nebo obecním úřadě, tak co ta policie?

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste moc šťastní a nemyslíte na hlouposti. K pracovním úkolům přistupujete systematicky a umíte se jim…

Nejčtenější články

Doporučujeme