Military dieta slibuje shodit 4 kila za týden. Tady je přesný jídelníček

Military dieta slibuje shodit 4 kila za týden. Tady je přesný jídelníček

Military neboli vojenská dieta určitě patří k nejoblíbenějším hubnoucím programům na redukci váhy na světě. Je totiž jednoduchá a ten, kdo s ní chce začít, nemusí nic studovat ani kupovat drahé jídlo a potravinové doplňky. Přinášíme vám přesný jídelníček.

Tři dny omezení, čtyři dny volna

Ačkoliv zastánci této diety tvrdí, že byla vymyšlena proto, aby se vojáci rychle dostali do špičkové formy, ve skutečnosti neexistuje žádný důkaz, že by dieta byla spojena s nějakou vládní či vojenskou institucí.

Tento redukční program má mnoho jmen, říká se mu military dieta, vojenská, námořní, nebo dokonce zmrzlinová. Všechny názvy zahrnují redukční program, který slibuje shodit až 4,5 kila za týden. Stravovací plán trvá tři dny, po kterých následují čtyři dny volna. Týdenní cyklus se opakuje, dokud člověk nedosáhne vysněné váhy.

Podívejte se níže na video, jaké nejčastější chyby děláme při dietách.

Pokračování 2 / 5

Omezení versus svoboda

V první fázi, nízkokalorické, se člověk omezuje. Jeho denní příjem by měl být pouze 1000 až 1400 kalorií, rovnoměrně rozdělených do tří hlavních jídel během dne. Mezi hlavními jídly se nekonzumují žádné svačinky a není dovoleno pít ani sladké nápoje a kávu s mlékem.

Zbývající čtyři dny v týdnu je doporučeno jíst zdravě a udržovat rozumný příjem kalorií, není třeba se však výrazně omezovat. Zastánci stravy tvrdí, že můžete dietu opakovat několikrát, dokud nedosáhnete cílové hmotnosti.

Pokračování 3 / 5

Co je a co není povoleno

Jak už bylo řečeno, během nízkokalorických dní jsou povolena tři jídla za den, tedy snídaně, oběd a večeře. Každé sousto diety bylo určeno předem, a abyste dosáhli co nejlepších výsledků, je třeba plán dodržovat. Překvapivě však neobsahuje žádné superpotraviny, jako je losos, mandle a quinoa. V jídelníčku se místo toho objevuje bílé pečivo, konzervovaný tuňák či sýr čedar. A občas je dokonce povolena tak překvapivá potravina jako slané krekry a zmrzlina.

Můžete pít vodu, černou kávu a čaj, ale ne limonády, mléko, džus nebo alkohol. Dodržujte doporučené potraviny co nejvíc, pokud máte potravinové alergie a jiné stravovací potřeby, můžete některé potraviny nahradit jinými. Ale pouze těmi, které dieta doporučuje. Můžete například vyměnit arašídové máslo za ořechové nebo tofu místo hotdogu. Ale pomeranč místo grapefruitu či mátová zmrzlina místo vanilkové povoleny nejsou.

Pokračování 4 / 5

Během kalorických restrikcí se nepřepínejte

Ve dnech, kdy máte snížený kalorický příjem, se možná budete cítit unavenější a bez energie. Pokud se rozhodnete cvičit, může vás to ještě více unavit. I když je dobré hýbat se každý den, nenamáhejte se běháním nebo posilováním s těžkým závažím během těch tří dní, kdy máte omezený příjem potravy. Nejlepší jsou lehké pohybové aktivity, jako je chůze či jóga.

Pokračování 5 / 5

Jídelníček military diety

DEN 1:

Snídaně

1/2 grapefruitu

1 plátek toastu

2 lžíce arašídového másla

1 šálek kávy nebo čaje

Oběd

1/2 šálku tuňáka

1 plátek toastu

1 šálek kávy nebo čaje

Večeře

85 gramů masa

1 šálek zelených fazolí

1/2 banánu

1 malé jablko

1 šálek vanilkové zmrzliny

DEN 2:

Snídaně

1 vejce

1 plátek toastu

1/2 banánu

Oběd

1 šálek cottage sýra

1 vařené vejce

5 slaných krekrů

Večeře

2 párky v rohlíku

1 šálek brokolice

1/2 šálku mrkve

1/2 banánu

1/2 šálku vanilkové zmrzliny

DEN 3:

Snídaně

5 slaných krekrů

1 plátek sýru čedar

1 malé jablko

Oběd

1 vejce na tvrdo

1 plátek toastu

Večeře

1 šálek tuňáka

1/2 banánu

1 šálek vanilkové zmrzliny

Doporučujeme

Články odjinud