Miloš Kopecký: Věčně zamilovaný herec, který nedokázal žít bez žen

22. 8. 2022
Skvělý komik a charakterní herec. Proslavily ho role padoucha Horáce Badmana ve filmu Limonádový Joe, hraběte von Kratzmara ve snímku Adéla ještě nevečeřela, ale také postava doktora Štrosmajera v seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho herecký záběr a talent byly nepřehlédnutelné stejně tak jako jeho aféry s ženami. Přesto s ním jedna vydržela až do smrti. Miloš Kopecký by 22. srpna 2022 oslavil 100. narozeniny.

Maminka mu zemřela v koncentráku

Narodil se 22. srpna 1922 v Praze do rodiny kožešníka a kloboučnice. Jako židovský míšenec (podle nacistických zákonů) musel v roce 1944 do pracovního tábora, bohužel jeho matka zemřela v koncentračním táboře. Přestože si otec přál, aby se i on vyučil kožešníkem, neudělal to. Začal studovat gymnázium, ale studia nedokončil. Hodně ho ovlivnila matka, která ho naučila vážit si knížek a milovat divadlo. Nikdy ho k ničemu nenutila, nechávala mu svobodu. Později díky tomu vynikal sečtělostí, dodržoval pravopis a psal si celý život deníky.

Co jste nevěděla o filmu Zítra to roztočíme, drahoušku!? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Do nového pracovního týdne vcházíte jako vítězové. Konečně jste vzali povinnosti za správný konec a nic vám není cizí. S kolegy jste jedna ruka a sami se tomu divíte. Prostě je vám krásně,…