Miloš Kopecký: Věčně zamilovaný herec, který nedokázal žít bez žen

1. 3. 2019
Miloš Kopecký: Věčně zamilovaný herec, který nedokázal žít bez žen
Skvělý komik a charakterní herec. Proslavily ho role padoucha Horáce Badmana ve filmu Limonádový Joe, hraběte von Kratzmara ve snímku Adéla ještě nevečeřela, ale také postava doktora Štrosmajera v seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho herecký záběr a talent byly nepřehlédnutelné stejně tak jako jeho aféry s ženami. Přesto s ním jedna vydržela až do smrti.

Maminka mu zemřela v koncentráku

Narodil se v roce 1922 v Praze do rodiny kožešníka a kloboučnice. Jako židovský míšenec (podle nacistických zákonů) musel v roce 1944 do pracovního tábora, bohužel jeho matka zemřela v koncentračním táboře. Přestože si otec přál, aby se i on vyučil kožešníkem, neudělal to. Začal studovat gymnázium, ale studia nedokončil. Hodně ho ovlivnila matka, která ho naučila vážit si knížek a milovat divadlo. Nikdy ho k ničemu nenutila, nechávala mu svobodu. Později díky tomu vynikal sečtělostí, dodržoval pravopis a psal si celý život deníky.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Od pondělí jste ve svém živlu a nenecháte se zastavit. Nejste přehnaně ambiciózní, jen se snažíte realizovat své nápady. Nejsou to žádné hlouposti, ale chytré myšlenky. Na to přišel i…

Nejčtenější články

Doporučujeme