Milováním k dokonalé postavě: Kolik kalorií můžete spálit během sexu?

Milováním k dokonalé postavě: Kolik kalorií můžete spálit během sexu?

Sex je skvělá věc a pro podzimní a zimní večery ideální zábava. Věděla jste ale, že při něm skutečně můžete zhubnout? A to nejen při samotném aktu, ale třeba i při líbání a mazlení. Kolika kalorií se dá zbavit během milování?

Líbání: 68 kalorií za hodinu

Když jste s někým v dlouhodobém vztahu, dost často se vášnivé a dlouhé líbání nenápadně z hrátek vytrácí. Teď je ale na čase ho obnovit! Nejenže je to skvělý způsob, jak projevit partnerovi náklonnost a utužit váš vztah, ale také při něm můžete hubnout. Přidáte-li k líbání také mazlení, můžete se přiblížit až k devadesáti spáleným kaloriím za hodinu. A pokud se do toho chcete opřít opravdu pořádně, zkuste líbání v neobvyklých pozicích. Skvěle funguje například ta, kdy partner leží na zádech a vy jste nad ním v poloze plank.

Pokračování 2 / 5

Masírování: 80 a víc kalorií za hodinu

Masáže jsou fajn, obzvlášť pokud je přijímáte. Ale pokud je provádíte partnerovi, tak nejenže ho děláte šťastným, ale navíc u toho hubnete! Překvapivé je, že čím pomaleji masáž děláte, tím více spalujete, protože máte možnost zapojit víc různých svalů. Vyzkoušíte to?

Pokračování 3 / 5

Předehra: 238 kalorií za půl hodiny

Vzájemné svlékání oblečení, líbání, hlazení a doteky vám pomohou spálit slušný počet kalorií. Jestli je chcete ještě víc zvýšit, pořádně si zatopte, pak se vaše předehra začne podobat hot józe. Čím více pohybu, tím více spálených kalorií! Proto můžete partnerovi v rámci předehry předvést i erotický taneček. On to ocení a vy budete hubnout, protože spálíte o dalších sto kalorií víc. Což partner později ocení také.

Pokračování 4 / 5

Orální sex: 100 kalorií za půl hodiny

Sto kalorií během orálního sexu samozřejmě spálíte jedině v případě, že ho poskytujete, ne přijímáte. Jestli ale chcete spalovat ještě víc, můžete si orální sex oživit. A to tak, že během něho budete dělat kliky, čímž spálíte o sedmdesát kalorií víc. Ano, možná u toho budete vypadat trochu směšně, ale co byste pro svoje tělo neudělala, že?

Pokračování 5 / 5

Sex: 144 a více kalorií za půl hodiny

Samotný sex je fyzicky nejnáročnější částí celého milování. Napadlo by vás ale, že během něj můžete spálit celou čokoládu, kterou jste si dala jako dezert po večeři? Stačí být při aktu aktivní a trochu se hýbat. Pomáhá také vzdychání a sténání. Ideální poloha, při které budete hubnout a navíc posilovat, je na koníčka, kdy se za půl hodiny můžete zbavit více než dvou set kalorií a k tomu zpevnit stehna a zadeček. A nejlepší způsob, jak maximalizovat spalování kalorií během sexu, je zajistit si orgasmus. Odborníci odhadují, že ženy, které během sexu vyvrcholí, se zbaví více kalorií než ty, které k vrcholu nedospěly.

Doporučujeme

Články odjinud