Komentáře k článku zpět na článek

mambule 2. 7. 2018 | 06:07

@Martin H.: Matka starší než babička je sice poněkud kuriózní, ale snad se s tím Vaše máti srovná Co radit? Snažte se být své partnerce oporou a dítěti dobrým otcem. V dobách mého mládí nebylo tak neobvyklé, že měli dvacetiletí hoši potomky, ba dokonce v širší rodině mám jednoho šikulu, který se stal otcem v sedmnácti. A dobře to zvládal, samozřejmě s podporou rodičů z obou stran, dívence bylo 18. Možná je vyšší věk Vaší partnerky spíše výhodou, že dítě bude mít alespoň jednoho zralého, dospělého rodiče
Postavte se k situaci čelem, nestalo se nic tragického ani nezvladatelného. Dítě je štěstí, to sám poznáte. Nikdo Vás nebude milovat tolik, jako Vaše dítě, pokud ho přijmete. Držím palce.

Rambíša 29. 6. 2018 | 14:49
farah.farah 29. 6. 2018 | 14:12

@Martin H.: Tak v prvé řadě jste dospělý, tak že nepotřebujete svolení rodičů k tomu, jak žijete. Vaš dítě má jistě prioritu před případnými názory rodičů. Otázkou je jestli jim to jen chcete říct, nebo od nich něco čekáte.například studujete ještě, živí vás? Atd.....ale bez ohledu na to je to jednou jejich vnouče a vy jejich syn tak jim to řekněte. Jaký přesn máte vlastně důvod jim to neříka, čeho se bojíte?

Ruth 28. 6. 2018 | 16:41

@Martin H.: Martine, doma to řekněte co nejdříve. Tajit to nemá smysl. Víte, Vaše okolí se bude o Vás zajímat, drbny jsou všude, ať to Vaši rodiče vědí od Vás, ne od nich. Budete potřebovat pomoc, oba. Pokud studujete a nemáte stálý příjem, tak i finanční. Skutečnost, jaký je věk partnerky a maminky je nepodstatný, čekají Vás starosti kde budete bydlet a jakou budete oporou své partnerce. Ale bát se nemá smysl, naopak bude to prubířský kámen jaký jste chlap, taková zkouška dospělosti ve věci partnerské a otcovské. Hodně štěstí.

Lojzička 28. 6. 2018 | 15:25

@Martin H.: Co vám má člověk radit? Jednou jste to dítě "vyrobil", tak se starejte, ať je jeho matce (a vaší matce) kolik chce. Jasně, ono to okolí možná chvíli potrvá než to vstřebá, ale tím si vy nemusíte úplně lámat hlavu. Klíííd, dějou se horší věci, hlavně ať je dítko zdravý.

helza 28. 6. 2018 | 14:36

@Martin H.: Sice to není moc k článku, ale určitě je váš problém vážný a jeho řešení je pro vás velice důležité. V tuto chvíli mě ale nic nenapadá, kromě toho, že byste to měl probrat s partnerkou. Hodně záleží na spoustě okolností, záleží na povaze vaši maminky, na tom, jestli vás čekají studia, máte-li práci, jaký jste vy sám a tak. Rozhodně se neraďte s kamarády, to spíš s dobrým psychologem. Snad se tady najde někdo moudřejší, než já, kdo pro vás nějakou kloudnou radu mít bude.Já jsem taky starší, než můj muž, ne ale o tolik a nebyl tak mladý, když mě poznal, měl už po vojně. Ale jeho rodiče mě přijali velice krásně, přesto, že jsem už měla dvě děti a jeho maminka mi později řekla, že byla šťastná, protože nebýt mě, asi by se nikdy neusadil. Byl bouřlivák, vlasatý rocker, muzikant, prostě kluk, který se nikým a ničím nenechá spoutat. A to zřejmě sehrálo roli v postoji jeho rodičů. Dnes jsme spolu opravdu šťastní už skoro 40 let. Takže si myslím, že pokud jde opravdu o tu osudovou lásku, pak to nakonec dopadne dobře, ať se děje cokoliv.Ale to, že se k osudu dítěte stavíte zodpovědně jako muž, vás dělá dobrým člověkem a určitě vám to v životě přinese dobré ovoce i tehdy, když nebude všechno takové, jak byste si vy sám přál. Čeká vás boj a já vám držím palce.

Martin H. 28. 6. 2018 | 10:56

Mám problém, a to velký. Mám 20 let a čekám dítě se svou partnerkou, která má 43.let První to byla jen zvědavost a potom se to opravdu neuhlídalo. Chci se o své dítě postarat, ale má to háček. Má partnerka je starší než má matka. Zatím to říkat nebudu doma, ale jednou to stejně praskne. Co dělat teď? Nějaká rada? Martin

Ruth 28. 6. 2018 | 10:34

Nezapomenutelné životní události, osudovou lásku nevyjímaje, ty nás prostě v životě vždy obohatí. Tenhle příběh je krásně romantický. Musí to být prima znovu zažít velkou lásku.

Přečtěte si také

Horoskopy

Urychleně si rozmyslete, co vlastně chcete. Hvězdy vám přejí hodně štěstí v nové práci, ale rovněž…

Nejčtenější články

Doporučujeme