Záběry z minisérie Iveta Foto: Archiv Voyo TV
Záběry z minisérie Iveta Foto: Archiv Voyo TV
Záběry z minisérie Iveta Foto: Archiv Voyo TV
Záběry z minisérie Iveta Foto: Archiv Voyo TV
23
Fotogalerie

Minisérie Iveta mapuje zrod zpěvačky Bartošové: Podívejte se na trailer!

Uběhlo již osm let od tragické smrti zpěvačky Ivety Bartošové, která 29. dubna 2014 spáchala sebevraždu. Její barvitý životní příběh ale fanoušky zajímá dodnes, a tak se nyní můžete o začátcích hudební kariéry české popové princezny dozvědět více v nové minisérii Iveta, jejíž první díl je k vidění ode dneška.

Iveta Bartošová byla jedinečným hlasem své generace, romantickou princeznou československého popu a v druhé půlce osmdesátých let se stala zjevením na tuzemské hudební scéně. Třídílná minisérie scenáristy a režiséra Michala Samira sleduje Ivetin příběh od prvních pěveckých kroků v rodných Beskydech, kdy spolu se svou sestrou Ivanou začíná navštěvovat školní sbor, přes průlom na festivalu Mladá píseň v Jihlavě z roku 1983 až po její partnerství s Petrem Sepešim a vznik kolosálního hitu Knoflíky lásky. Ze dne na den se z obou zpěváků stává národem milovaný pár. Kromě exponovaného vztahu se svým pěveckým kolegou se minisérie zaměří také na Ivetin rodinný život.

„Spousta lidí vnímá Ivetu Bartošovou a Petra Sepešiho jako Romea a Julii osmdesátých let. Jako zamilovaný pár té doby, největší tehdejší love story. Jenže realita vnímání vztahu ze strany Petra Sepešiho byla jiná, než si veřejnost často myslí,“ přibližuje scenárista a režisér Ivety Michal Samir.

Premiéra minisérie Iveta se konala 5. května 2022 a zúčastnil se jí synové Petra Sepešiho i Ivety Bartošové. „Smál jsem se i plakal, pak se zase smál a znovu plakal. Bylo to pro mne hodně zajímavé v tom, že jsem pochopil spoustu věcí ze svého života. Dostal jsem i odpovědi na to, proč se někdy chovám, tak jak se chovám,“ prozradil po slavnostní premiéře Petr Sepeši Junior.

Syn Ivety Bartošové Artur Štaidl dokonce dal k natočení minisérie souhlas, i když přiznal, že čtení scénáře pro něj nebylo ničím snadným, ale ani jedinkrát do něj nezasáhl. „Bylo to občas obtížné čtení, ale vždy byl dodržen slib, že je to seriál o lidech, kde nikdo není ten dobrý nebo zlý. Nemyslím, že svět takový je,“ řekl Artur Štaidl.

„K souhlasu k natáčení mě přesvědčilo několik věcí. Bylo mi sympatické, že za mnou režisér a scénárista Michal Samir přišel osobně, aby mi po letech svých rešerší osobně prezentoval svou představu, a přesto byl vše ochoten položit, pokud bych nesouhlasil,“ dodal Artur.

Jednu z nejslavnějších československých zpěvaček ztvárnila Anna Fialová, jejího partnera Sepešiho Vojtěch Vodochodský. V dalších rolích se objeví Eliška Křenková, Miroslav Hanuš, Alena Mihulová, Igor Chmela, Robert Mikluš a další. Diváci mohou první díl třídílné minisérie Iveta sledovat od 6. května exkluzivně na Voyo. Dva následující pátky bude na Voyo uveřejněn další díl.

Doporučujeme

Články odjinud