Minisérie Iveta mapuje zrod zpěvačky Bartošové: Podívejte se na trailer!

6. 5. 2022
Uběhlo již osm let od tragické smrti zpěvačky Ivety Bartošové, která 29. dubna 2014 spáchala sebevraždu. Její barvitý životní příběh ale fanoušky zajímá dodnes, a tak se nyní můžete o začátcích hudební kariéry české popové princezny dozvědět více v nové minisérii Iveta, jejíž první díl je k vidění ode dneška.

Iveta Bartošová byla jedinečným hlasem své generace, romantickou princeznou československého popu a v druhé půlce osmdesátých let se stala zjevením na tuzemské hudební scéně. Třídílná minisérie scenáristy a režiséra Michala Samira sleduje Ivetin příběh od prvních pěveckých kroků v rodných Beskydech, kdy spolu se svou sestrou Ivanou začíná navštěvovat školní sbor, přes průlom na festivalu Mladá píseň v Jihlavě z roku 1983 až po její partnerství s Petrem Sepešim a vznik kolosálního hitu Knoflíky lásky. Ze dne na den se z obou zpěváků stává národem milovaný pár. Kromě exponovaného vztahu se svým pěveckým kolegou se minisérie zaměří také na Ivetin rodinný život.

„Spousta lidí vnímá Ivetu Bartošovou a Petra Sepešiho jako Romea a Julii osmdesátých let. Jako zamilovaný pár té doby, největší tehdejší love story. Jenže realita vnímání vztahu ze strany Petra Sepešiho byla jiná, než si veřejnost často myslí,“ přibližuje scenárista a režisér Ivety Michal Samir.

Premiéra minisérie Iveta se konala 5. května 2022 a zúčastnil se jí synové Petra Sepešiho i Ivety Bartošové. „Smál jsem se i plakal, pak se zase smál a znovu plakal. Bylo to pro mne hodně zajímavé v tom, že jsem pochopil spoustu věcí ze svého života. Dostal jsem i odpovědi na to, proč se někdy chovám, tak jak se chovám,“ prozradil po slavnostní premiéře Petr Sepeši Junior.

Syn Ivety Bartošové Artur Štaidl dokonce dal k natočení minisérie souhlas, i když přiznal, že čtení scénáře pro něj nebylo ničím snadným, ale ani jedinkrát do něj nezasáhl. „Bylo to občas obtížné čtení, ale vždy byl dodržen slib, že je to seriál o lidech, kde nikdo není ten dobrý nebo zlý. Nemyslím, že svět takový je,“ řekl Artur Štaidl.

„K souhlasu k natáčení mě přesvědčilo několik věcí. Bylo mi sympatické, že za mnou režisér a scénárista Michal Samir přišel osobně, aby mi po letech svých rešerší osobně prezentoval svou představu, a přesto byl vše ochoten položit, pokud bych nesouhlasil,“ dodal Artur.

Jednu z nejslavnějších československých zpěvaček ztvárnila Anna Fialová, jejího partnera Sepešiho Vojtěch Vodochodský. V dalších rolích se objeví Eliška Křenková, Miroslav Hanuš, Alena Mihulová, Igor Chmela, Robert Mikluš a další. Diváci mohou první díl třídílné minisérie Iveta sledovat od 6. května exkluzivně na Voyo. Dva následující pátky bude na Voyo uveřejněn další díl.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Mars je v opozici s Merkurem, a to vaše znamení velmi dráždí. Z této kvadratury se musíte dostat po svém, jinak si to dočista pokazíte u šéfa i kolegů. Už nyní je to na hraně. Nepouštějte…