MIRKA (40): Můj otec mi přeje to nejhorší, dokonce i smrt

22. 8. 2019
MIRKA (40): Můj otec mi přeje to nejhorší, dokonce i smrt
I když vám přijde samozřejmé, že vás vaši rodiče budou milovat nade vše, jsou rodiny, ve kterých to tak nefunguje. Mirka nechápe, proč jí její otec přeje jen to nejhorší.

Vždycky jsem se snažila hledat na věcech to dobré, ale jak se poprat se skutečností, že vám vlastní otec přeje smrt? Můj táta je typ člověka, který má ve všem „pravdu“. A pokud si někdo myslí něco jiného, je v lepším případě blbec.

S takovým člověkem pak můžete vycházet jedině tak, že mu budete přitakávat. Já s bratrem jsme bohužel zvolili trnitější cestu. Říkali jsme mu vlastní názor. Často proto u nás probíhaly velké scény. Snaha domluvit se s ním vyšla ovšem vždy naprázdno. Dialog v naší rodině neexistoval, takže jsem byla ráda, když jsem se po studiích vdala a odstěhovala se.

S manželem jsme koupili dům, který jsme předělávali. Do toho se narodila dvojčata. Mateřství jsem si užívala. Bohužel mi to hodně kazil „dědeček“. Otec si totiž uvědomil, že ztrácí svůj vliv a že ho nikdo už tolik nepotřebuje. To byl pro ješitného narcise tvrdý oříšek.

Neustál ani skutečnost, že můj manžel stojí vždycky za mnou. Bylo jen otázkou času, kdy nám začne dokazovat svoji sílu. A taky k tomu brzy došlo.

Nejdřív mi přišla SMS, že jsou vztahy navždy skončeny, pak začal psát e-maily na všechny strany. Pomlouval, urážel, lhal. Můj manžel se na to odmítl dívat. Obrátil se na příslušné orgány a výsledkem je, že chování mého otce bude řešit přestupková komise.

To bylo něco pro něj. Ta ostuda! Jenže co jiného s člověkem, který vás pomlouvá, říká, že kradete, zavolá na policii, že ho můj manžel napadl?

Chodily mi běžně zprávy typu: Patříš do vězení! Vrcholem však byla věta: Možná by ten nahoře měl přehodnotit čas určený ti na Zemi a měl by ti ho zkrátit. Četla jsem to dvakrát, třikrát, pětkrát.

Vždyť jsem jeho dcera! Vždyť mám malé děti! Jak mi může přát smrt?! Snažila jsem se pochopit nepochopitelné. Bolí to… Přemýšlela jsem, co musí udělat dítě, aby mu rodič přál to nejhorší. Oloupit? Zabít? Nic z toho jsem neudělala.

Ale alespoň jsem se přesvědčila, že mám naštěstí po svém boku skvělého chlapa. Vždycky bude stát při mně a při dětech. Nikdy by nám nedokázal ubližovat, jako to dělá můj otec.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Přestaňte se stále litovat a stěžovat si na okolní negativní vlivy. S dobrou náladou půjde všechno lépe. Někdy to tak prostě bývá. Nedaří se, ani kdybyste se rozkrájeli! Dopřejte si hezký…

Nejčtenější články

Doporučujeme