MIRKA (45): Zjistila jsem, že můj muž krade!

4. 11. 2016
MIRKA (45): Zjistila jsem, že můj muž krade!
Mirka přišla na podivnou věc. Její manžel tajně krade, a to nejen v obchodě, ale i maličkosti u známých na návštěvě. Proč to dělá?

Manžel prý krade sladkosti v obchodě!

Jsme spolu 20 let a vychovali jsme dva syny. Nikdy jsme neměli žádnou vážnou krizi, kdybychom přemýšleli o rozvodu. Žijeme poklidně. Tedy žili jsme poklidně. Nedávno se mi totiž stalo něco naprosto nečekaného, něco, co můj život obrátilo vzhůru nohama. Ne, nechci se kvůli tomu rozvádět, ale vůbec nevím, co si počít. O co jde? Asi před dvěma týdny mi volala sousedka od nás z ulice, že by se mnou potřebovala naléhavě mluvit a jestli bych se u ní nemohla stavit v obchodě, kde dělá vedoucí. Prý se mnou o tak choulostivé záležitosti chce mluvit osobně. Čekala jsem všechno, ale to, co mi ona dáma řekla, mi naprosto vyrazilo dech. Můj muž prý u nich v obchodě opakovaně kradl sladkosti!

Manžel ze sebe udělal „chudinku“

Sousedce jsem nevěřila, ale ukázala mi záznamy z kamer. S manželem prý mluvila. Tvrdil, že je to všechno strašné nedorozumění, že je momentálně psychicky na dně a bere jakési léky. Údajně vypadal zmateně a vyděšeně, mluvil nesouvisle a celkově působil, že je pár vteřin před zhroucením. Sousedka mi říkala, ať mu nějak domluvím, jinak vše budou muset předat policii. Nebylo to prý poprvé… Vzhledem k tomu, že bydlíme na menším městě a starousedlíci se tu znají, byla by to strašná ostuda! Sousedce jsem byla moc vděčná. Ještě podotýkám, že manžel žádné zdravotní ani psychické problémy nemá, naopak bych řekla, že je v posledních letech ve velmi dobré kondici i náladě. Malé firmě, ve které pracuje, se moc daří, finančně jsme zajištění, a tak manželovi zbývá dost peněz i na jeho koníček – cyklistiku.

Záhada ztraceného dětského autíčka

V onen den měl manžel noční, a já tak měla dost času o všem přemýšlet. Tehdy se mi začaly spojovat určité drobnosti, kterým jsem v době, kdy se udály, nepřikládala nijak mimořádnou pozornost. První, co se mi vybavilo, byla podivná událost, kdy jsme byli asi před patnácti lety s přáteli v kempu. Děti byly malé, lítaly s vrstevníky po kempu a celé dny si hrály. Jeden večer za námi přišel jakýsi tatínek ze sousedního karavanu, že se jejich klukovi ztratilo auto na ovládání, které měli na chvíli půjčené i naši kluci. Byla to docela nepříjemná situace. U kluků se ale naštěstí auto nenašlo a já si oddechla. Když jsme přijeli domů, vybalovala jsem věci a neplánovaně uklízela také karavan, což bývá manželova práce. Jenže ten musel neplánovaně odjet do firmy. Ve skládací posteli jsem ke svému překvapení našla pečlivě schované ztracené auto. Když píši pečlivě, myslím tím skutečně pečlivě! Auto bylo v místech, kam se pětiletí kluci prostě nedostanou. Kluky jsme vyslýchali, manžel kroutil hlavou, bylo to podivné. Pochopitelně mě ani ve snu nenapadlo, že by autíčko ukradl manžel. Vlastně ani nevím, co se s oním autem stalo.

Prý kradl i u známých

Ještě v noci jsem vše telefonovala nejbližší kamarádce. Vedla jsem snad půlhodinový monolog, po kterém nastala nezvykle dlouhá pauza. Nakonec kamarádka řekla: „Víš, Miru, já už o něčem vím, snad pokaždé, když jste u nás byli, se něco malého ztratilo. Třeba jen deodorant z koupelny a podobné věci. Bylo to divné. Tak jsme to začali asi před rokem trochu sledovat a manžel tvého muže přistihl. Nějak si to vyříkali, ale manžel už s tvým mužem nechce mít nic společného. Proto už s námi k vám nejezdí, a když přijdete, není doma. Nechtěli jsme tě do toho tahat, měla jsi tenkrát své starosti s rodiči. Vím, že si v tom nevinně. Myslím, že je tvůj manžel nemocný!“ Pochopitelně následovalo pátrání na internetu; vyhledala jsem vše o kleptomanii, popis kleptomanů mi ale na manžela vůbec nesedí. Probděla jsem snad celou noc a nakonec jsem se rozhodla, že nebudu nijak taktizovat a manžela se naprosto otevřeně zeptám. Manžel vše popřel, prý je vše totální nesmysl a mám se rozhodnout, zda budu věřit jemu, nebo cizím lidem. Když to shrnu, mám v hlavě pořádný „guláš“!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V pátek vás na pracovišti čeká velkolepé finále. Pokud děláte v oboru služeb či komunikace, získáte si nejednoho zákazníka. Nadřízený vás obdivuje pro profesionální chování, proto…

Nejčtenější články

Doporučujeme