MIRKA (55): Po rozvodu jsem na muže zanevřela, bolavý zub mi ale přinesl lásku

19. 3. 2020
MIRKA (55): Po rozvodu jsem na muže zanevřela, bolavý zub mi ale přinesl lásku
Mirka se po rozvodu musela odstěhovat z města na vesnici. Téměř nikoho zde neznala, a tak pro ni nový život nebyl jednoduchý. Nečekala, že právě díky tomu potká novou lásku...

Zažila jsem příběh jako z červené knihovny. O jednom zimním víkendu, konkrétně v noci z pátku na sobotu, mě nesnesitelně rozbolel zub. Bolest byla tak intenzivní, že jsem nezamhouřila celou noc oči. Vůbec nepomáhala ani ta nejsilnější analgetika. Ráno jsem byla úplně zoufalá.

Bylo mi jasné, že řešením je jedině návštěva zubaře, ale na pohotovost do dalekého okresního města jsem se neměla jak dostat. Po rozvodu jsem totiž přišla kromě jiného i o auto, které bych teď bývala potřebovala jako sůl.

Sousedé na zvonění nereagovali a nikoho dalšího ve vesnici, kde jsem žila jen pár měsíců, jsem zatím neznala. Nezbývalo než se vydat na stop. S mokrým kapesníkem, do kterého jsem dala ještě sáček s ledem, jsem se vydala k hlavní silnici.

Několik aut mě minulo a já pomalu přestávala věřit v zázrak. Na krajnici jsem stála více než půl hodiny. Ani zuřivé a zoufalé mávání nepřimělo nikoho k zastavení. Vydala jsem se proto na několikakilometrovou túru pěšky.

Asi po dvaceti minutách chůze u mě přibrzdil sympatický, asi padesátiletý řidič. „Kampak jste se vydala po silnici? Chcete do města? Právě tam jedu,“ nabídl mi. Neváhala jsem ani vteřinu a se slzami v očích jsem bez váhání nasedla.

„Koukám, že vás trápí zub a míříte na pohotovost,“ usoudil spasitel. „Je to strašné. Jeďte, prosím, rychle, nebo se bolestí zblázním,“ zamumlala jsem přes kapesník. „Jedu od matky ze sousední vesnice a spěchám do práce. Ale nebojte, hodím vás až na místo,“ slíbil řidič.

Po další půlhodině zastavil před poliklinikou, vystoupil, vzal mě kolem ramen a vedl k zubní ordinaci. A nejen to. Odemkl dveře, oblékl si bílý plášť a vyzval mě, abych se posadila na křeslo. „Sestra má bohužel dovolenou, tak to musíme zvládnout sami. Jsem zubař, ale s dalšími oficialitami a administrativou počkáme, až vyléčíme ten bolavý zub, ano?“ usmál se.

Co k příběhu dodat? Zubař byl několik let vdovec a o zub se mi postaral až s dojemnou péčí. Nejenže mě zval na kontrolu, i když už mě nic nebolelo, ale úspěšně mi vyléčil i rozvodem zraněné srdce.

A to jsem se kdysi zařekla, že už mi žádný chlap nesmí přes práh. Naštěstí jsem svůj názor přehodnotila. A pevně doufám, že tahle láska už mi vydrží napořád.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Říká se, že na Žofii zima definitivně končí. Můžete být tedy rádi a dokončit zahradnické práce, které vás v posledních dnech opravdu uklidňují. Pobyt na čerstvém vzduchu je pro vás jako…

Nejčtenější články

Doporučujeme