Miroslav Donutil slaví 70: Špatná léčba epilepsie mě málem zabila

6. 2. 2021
Nezapomenutelný Poručík Troník v Černých baronech, soudruh Šebek v Pelíškách či právník Ulrich v Dědictví aneb Kurvahošigutntag i nepřekonatelný Truffaldini v Národním divadle, to je jen zlomek z výčtu rolí, které má na kontě Miroslav Donutil. Krom nich exceluje i v dabingu nebo jako vypravěč. V neděli 7. února slaví známý herec již sedmdesáté narozeniny. Jaká byla jeho životní cesta?

Špatný prospěch byl cestou k herectví

Láska k herectví se v rodině Miroslava Donutila objevovala odjakživa. Narodil se 7. února 1951 v Třebíči, vyrůstal však v Brně. Oba jeho rodiče byli zapálení ochotníci, a tak i sám Miroslav už během středoškolských studií účinkoval v amatérském divadelním spolku. Jelikož jeho studijní výsledky na jazykovém gymnáziu byly nevalné, vzdal se touhy po studiu žurnalistiky či lesnictví a využil svých hereckých schopností a začal studovat na JAMU v Brně. Již v době studií spolupracoval s brněnským divadlem Husa na provázku, kam po absolutoriu nastoupil do stálého angažmá, v němž setrval do roku 1990.

Co hrál Miroslav Donutil v Národním divadle? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pátek překvapí plynulým chodem událostí, ale díky nedostatku vitality půjdete rádi domů. V rodinném kruhu se nálada zlepšuje a vy záříte blahem. Už jste ani nevěřili, že byste se mohli s…