Miroslav Táborský, Táňa Fišerová a Miss 2009 Iveta Lutovská pomáhají potřebným

19. 4. 2011
Miroslav Táborský, Táňa Fišerová a Miss 2009 Iveta Lutovská pomáhají potřebným
ADRA Česká republika pořádá tradiční Velikonoční sbírku. Jubilejní, 10. ročník zaštítil herec Miroslav Táborský, herečka Táňa Fišerová a Česká Miss 2009 Iveta Lutovská. Dobrovolníci vyjdou do ulic 19. a 20. dubna.

Již desátý ročník Velikonoční sbírky proběhne ve dnech 19. a 20. dubna, kdy do ulic desítek měst na území celé České republiky vyjdou řádně označení dobrovolníci ve světle modrém tričku s logem ADRA. Příspěvky budou vybírat do úředně zapečetěné kasičky. Za minimální částku 30,- Kč, dárce obdrží symbolický dárek – magnetku s fotografií z projektu organizace ADRA.

Přispět a podpořit projekty ADRA je však možné i celoročně a to na účet 9427 9427/0300 nebo prostřednictvím DMS ADRA na číslo 87777.

„Za devět let působení Velikonoční sbírky se vybralo více než 22 milionů korun, za což všem dárcům ještě jednou děkujeme. Díky nim se podařilo financovat projekty v regionech České republiky, stejně jako v Asii a Africe a zorganizovat pomoc při živelných pohromách, které se nevyhnuly ani naší republice,“ říká Jan Bárta, ředitel organizace ADRA. Výtěžek letošní jubilejní Velikonoční sbírky poputuje mimo jiné do zemětřesením postiženého Japonska, kterému ADRA již přispěla částkou z bezprostředně uspořádané sbírky i mimořádného koncertu České filharmonie.

Pomoc putuje i do Súdánu na nákup rybářských prutů, díky nimž tamní obyvatelé získají obživu. „Pomáháme také financovat provoz a rekonstrukci školy a zdravotnického zařízení v Keni, podporujeme zemědělství na Haiti i děti ulice v domově v Moldavsku. Nezapomínáme ani na dění v České republice, kde po zkušenostech z uplynulých let musíme být dobře připraveni pro případ živelné pohromy,“ dodává Jan Bárta.KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Objeví se možnost finančních transakcí, které vám mohou zajistit blahobyt na dlouhou dobu. Chytrý Merkur se spojuje trigonem se Saturnem - strážcem vašich peněz. Na základě solidní smlouvy…

Nejčtenější články

Články odjinud