Miroslav Vladyka slaví 62: Koho herec hrdinsky zachránil před jistou smrtí?

24. 9. 2021
Švarný tělocvikář Karfík ze seriálu My všichni školou povinní, podpapučák Kája v komedii U mě dobrý, umírající Bruno v Románu pro ženy, nesčetněkrát princ i policajt – to všechno má v repertoáru oblíbený český herec, který dnes, 24. září 2021, slaví dvaašedesátiny.

Talentovaný svůdce

Výčet jeho rolí by mu mohl závidět leckterý herecký kolega, na divadle i ve filmu si vyzkoušel snad všechny žánry. Když v oblíbeném seriálu osmdesátých let My všichni školou povinní dobýval svou lásku v podání Veroniky Žilkové, pukalo u televizních obrazovek nejedno pubertální srdce.

Nevídaného talentu si zanedlouho po hercově absolvování DAMU všimlo nejdřív Divadlo na Vinohradech, které mu nabídlo stálé angažmá. V 90. letech Miroslav Vladyka už diváky bavil spolu s partou Kaisera, Lábuse a spol. v Ypsilonce, se kterou rád spolupracuje i v současnosti. Dalšími štacemi bylo například Divadlo na Jezerce, Městská divadla Pražská, herec měl a má to štěstí, že si ho všiml i film a v 80. letech šel z role do role.

Co drží pohromadě Kaisera a Lábuse? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední zářijový den prožijete příjemně a tajně doufáte, že se ani v říjnu nic nezmění. Neklesejte namysli, protože se v následujícím měsíci blýsknete v mnoha oblastech a nezůstanete…