Mistři dílny: Startuje nová televizní soutěž. Dokáží ženy postavit motokáru?

10. 1. 2022
Jsme národem kutilů, o tom žádná. A tak je vlastně zajímavé, že až teď někoho napadlo vymyslet kutilskou soutěž. Dnes startuje Dream Team - Mistři dílny - pořad, ve kterém se utkají vždy dvě družstva složená z mužů i žen, aby vytvořila funkční věc ať už z kovu, dřeva či jiného materiálu.

Nová reality show z dílny televize Prima DREAM TEAM – Mistři dílny představí šest žen a šest mužů. Ti se v každém z osmi dílů rozdělí do dvou týmů – červeného a modrého, dostanou úkol a budou mít jen pár hodin na to, aby vyrobili něco, nad čím se bude tajit dech. Úkoly budou náročné a od soutěžních týmů budou vyžadovat nejen kreativní a funkční návrh, ale i dokonalý time management, spolupráci, a především kompromisy.

Podívejte se na video - Vojta Kotek ve svářeckých brýlích: 

Výhra půl milionu

To vše proběhne pod taktovkou moderátora Vojty Kotka. Arbitry vkusu, elegance a také selského rozumu, kteří vždy vyberou vítězný tým, budou architektka a designérka Kamila Douděrová, hvězda pořadu Jak se staví sen, a uznávaný architekt, režisér a scénograf Šimon Caban. V roli třetího porotce se budou střídat známé tváře české kulturní scény. Vítěz soutěže získá kromě peněžní výhry v hodnotě půl milionu korun i vlastní prostor na obrazovkách televize Prima.

"Je to taková kutilská soutěž, ve které se sešlo dvanáct hodně šikovných lidí. Něco, co tady ještě nikdy nebylo! Budou mezi sebou bojovat, až se jeden z nich stane tím jediným Mistrem dílny. Mají vždycky za úkol vytvořit nějaký neuvěřitelný a originální produkt, který bude splňovat konkrétní danou funkci, ale bude i esteticky pěkný," říká moderátor Vojta Kotek. 

Prohlédněte si soutěžící v galerii v úvodu článku a dejte nám vědět, kdo je vám nejsympatičtější: 

 

Zajímavosti z natáčení

Soutěžící si na plac nesměli brát mobilní telefony ani hodinky. Pauzu měli až ve chvíli, kdy byly výrobky hotové. Během výroby si pouze mohli odskočit a štáb jim nosil drobné občerstvení.

Skutečně dlouhé natáčecí dny – v jednom dni se natočil celý jeden díl pořadu a „výrobní“ časově omezená část nebyla nikdy přerušována.

Televizní dekorace o rozloze 1000 m2 s hlavní místností, dvěma dílnami, skladem a venkovní částí, k jejichž stavbě byly zapotřebí tisíce hřebíků, stovky desek a latí a kilometry kabelů.

150 členů štábu bylo na place každý natáčecí den a procesy byly vyladěny do posledního detailu, aby se štáb s technikou vešel do studia a zachytil se každý okamžik soutěže, každá situace.

Na place byli neustále přítomni záchranáři a byla připravena sanitka, kdyby došlo k úrazu.

Porotci i soutěžící byli v péči předního českého vizážisty Zdeňka Fencla – pro některé soutěžící to bylo leckdy poprvé, kdy je někdo profesionálně líčil, upravil.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Za žádnou cenu se nehádejte s blízkými a buďte jim vděční za to, že jsou vám oporou. Možná to nevidíte, ale partner by pro vás snesl modré z nebe a vy mu to neoplácíte. Přijde čas, kdy ho…