V horkých dnech vsaďte na obličejové a vlasové mlhy. Jak fungují a jaké si vybrat? | Foto: iStock

Foto: iStock

V horkých dnech vsaďte na obličejové a vlasové mlhy. Jak fungují a jaké si vybrat?

Jelikož nás čeká ještě několik dlouhých týdnů letního počasí, tipů na osvěžení všeho druhu není nikdy dost. Jestli jste ještě nevyzkoušela obličejovou mlhu nebo případně pleťovou vodu, je nejvyšší čas. Uvidíte, že si najde trvalé místo ve vaší kosmetické výbavě!

Co to je obličejová mlha?

S termální a pleťovou vodou jste se již určitě setkala, obličejová mlha se ale trochu liší. Na rozdíl od jejích předchůdkyň má totiž body navíc za to, že pečuje o pleť, řada z nich má ochranný UV faktor a obsahuje glycerol, takže příjemně osvěží a zároveň hydratuje rozpálený obličej.

Jak zpomalit stárnutí pleti? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Jaké nabízí benefity?

Jak už bylo zmíněno, hlavním benefitem obličejových mlh a pleťových vod je fakt, že vás v horkém létě krásně osvěží. Obličejová mlha má však i další využití. Můžete ji lehce nastříkat poté, co pleť ráno nebo večer ošetříte micelární vodou nebo tonicem, a předtím, než nanesete pleťové sérum a poté krém a make-up. Obličejová mlha pomůže vaší pleti přípravky lépe absorbovat. Některé mlhy navíc dokážou ochránit pleť před modrým světlem, které na vás denně září z monitorů a obrazovek.

Pokračování 3 / 5

Jak vybírat?

U obličejové mlhy je výhoda, že si často můžete vybrat mezi lesklým a matným efektem v závislosti na typu vaší pleti. Pro mastnou tedy volte neviditelnou s matujícím efektem, pro suchou pokožku zase tu, která vám dodá lesk a svěžest.

Pokračování 4 / 5

Jaké typy existují?

Většina obličejových mlh nabízí i nejrůznější vůně a složky přímo určené pro váš typ pleti. Růžová voda je ideální pro citlivou pokožku, kterou dokáže krásně zklidnit, navíc omamně voní. Trpíte-li na akné, zaměřte se na hojivé složky, jako je aloe vera nebo konopí. Pokud ale toužíte pouze po osvěžení, sáhněte po pleťové vodě, jež obsahuje jen vodu a minerály.

Pokračování 5 / 5

Vlasová mlha

Věděla jste, že existuje také mlha na vlasy? Ta umí hned několik věcí. Vyživuje vlasy a předchází krepatění, okamžitě vyhlazuje, redukuje elektrizování vlasů, usnadňuje úpravu účesu, navrací vlasům lesk a hebkost a udržuje je hladké i v prostředí s vysokou vlhkostí. Nanášejte buď jako bezoplachovou péči na umyté, ručníkem vysušené vlasy, nebo kdykoliv podle potřeby aplikujte do suchých vlasů pro okamžitou redukci elektrizování.

Doporučujeme

Články odjinud