Mobilní telefony - nelezou Vám někdy na nervy?

11. 12. 2001
Mobilní telefony - nelezou Vám někdy na nervy?
Mobilní telefony jsou v dnešní době pro mnohé nepostradatelná věc. Skoro každý, kdo se mobilnímu telefonu bránil, ho již vlastní a možná si na něj dokonce více než zvykl.

Mobilní telefony - nelezou Vám někdy na nervy?

Mobilní telefony jsou v dnešní době pro mnohé nepostradatelná věc. Skoro každý, kdo se mobilnímu telefonu bránil, ho již vlastní a možná si na něj dokonce více než zvykl.

Ovšem není mnohým příjemné, když ráno ještě v polospánku jedou autobusem, metrem, případně tramvají do práce neustálé zvonění a pípání telefonů, které nejlépe ještě doplňuje hlasitý hovor jedné z přítomných dam, aby ukázala, že ona ho má taky a dokonce zrovna jeden z nejlepších modelů, jako by to snad něco znamenalo…

Mě samotné připadá mobilní telefon jako věc nepostradatelná, ale pokud jedu v dopravním prostředku, snažím se být ohleduplná k ostatním a telefon používat minimálně (cožpak nestačí vypnout si zvonění, ztišit ho, případně říci "nezlob se, jedu autobusem zavolám ti později"?). Opravdu mi nepřijde moc hezké, když jedna paní vedle mne rozpráví o svém intimním životě komusi do telefonu, druhá se hádá s manželem, aby děti tento víkend hlídal on, že ona si chce také užívat a další do toho vysvětluje synovi, že má zcela určitě ten nejlepší typ telefonu a že si zrovna nemůže dovolit koupit mu ten, co zrovna "letí".

Co si o tom myslíte, jsou to jen mé domněnky a pocity, nebo máte z toho podobný pocit? Vím, že je mobilní telefon v leckterých okamžicích věc velmi praktická a důležitá…např. když potřebujete velmi rychle přivolat pomoc, ač i to mě překvapilo, když ….Jela jsem vyřizovat něco pracovního a u metra za deště uklouzl starší pán, upadl tak, že se velmi nehezky uhodil do hlavy a tím si přivodil stav bezvědomí. Kolemjdoucí jen pohlíželi, co se to stalo a nikdo nic.. Tenkrát jsem překvapila sama sebe, když jsem zareagovala rychleji, než bych čekala a už jsem držela telefon a volala záchranou službu - všichni kolem mě postávali a okukovali a když jsem zaslechla o tom, že bych zavolala dřív, ale nechtěl se mi utrácet kredit…..no, to mi vyrazilo dech… ani jsem nestačila té slečně říct, že takovéto volání je bezplatné a že srovnávat život člověk se zůstatkem svého kreditu je opravdu ale opravdu sobecké a povrchní až nelidské….

Autor: http://blazinek.zde.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední dubnový týden přinese jen samá pozitivní překvapení, o čemž se přesvědčíte zrovna v pondělí. Od začátku měsíce si plníte sny a toužíte po realizování vlastních plánů. Věřte, že se…

Nejčtenější články

Doporučujeme