Mobilní telefony - nelezou Vám někdy na nervy?

11. 12. 2001
Mobilní telefony - nelezou Vám někdy na nervy?
Mobilní telefony jsou v dnešní době pro mnohé nepostradatelná věc. Skoro každý, kdo se mobilnímu telefonu bránil, ho již vlastní a možná si na něj dokonce více než zvykl.

Mobilní telefony - nelezou Vám někdy na nervy?

Mobilní telefony jsou v dnešní době pro mnohé nepostradatelná věc. Skoro každý, kdo se mobilnímu telefonu bránil, ho již vlastní a možná si na něj dokonce více než zvykl.

Ovšem není mnohým příjemné, když ráno ještě v polospánku jedou autobusem, metrem, případně tramvají do práce neustálé zvonění a pípání telefonů, které nejlépe ještě doplňuje hlasitý hovor jedné z přítomných dam, aby ukázala, že ona ho má taky a dokonce zrovna jeden z nejlepších modelů, jako by to snad něco znamenalo…

Mě samotné připadá mobilní telefon jako věc nepostradatelná, ale pokud jedu v dopravním prostředku, snažím se být ohleduplná k ostatním a telefon používat minimálně (cožpak nestačí vypnout si zvonění, ztišit ho, případně říci "nezlob se, jedu autobusem zavolám ti později"?). Opravdu mi nepřijde moc hezké, když jedna paní vedle mne rozpráví o svém intimním životě komusi do telefonu, druhá se hádá s manželem, aby děti tento víkend hlídal on, že ona si chce také užívat a další do toho vysvětluje synovi, že má zcela určitě ten nejlepší typ telefonu a že si zrovna nemůže dovolit koupit mu ten, co zrovna "letí".

Co si o tom myslíte, jsou to jen mé domněnky a pocity, nebo máte z toho podobný pocit? Vím, že je mobilní telefon v leckterých okamžicích věc velmi praktická a důležitá…např. když potřebujete velmi rychle přivolat pomoc, ač i to mě překvapilo, když ….Jela jsem vyřizovat něco pracovního a u metra za deště uklouzl starší pán, upadl tak, že se velmi nehezky uhodil do hlavy a tím si přivodil stav bezvědomí. Kolemjdoucí jen pohlíželi, co se to stalo a nikdo nic.. Tenkrát jsem překvapila sama sebe, když jsem zareagovala rychleji, než bych čekala a už jsem držela telefon a volala záchranou službu - všichni kolem mě postávali a okukovali a když jsem zaslechla o tom, že bych zavolala dřív, ale nechtěl se mi utrácet kredit…..no, to mi vyrazilo dech… ani jsem nestačila té slečně říct, že takovéto volání je bezplatné a že srovnávat život člověk se zůstatkem svého kreditu je opravdu ale opravdu sobecké a povrchní až nelidské….

Autor: http://blazinek.zde.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Planety dnes maximálně ovlivní vaše citové záležitosti. Mnozí lidé, kteří žijí nebo pracují vedle vás, by vám rádi pomohli. Rýsují se dokonce nová přátelství nebo známosti. Dnes je vám co…

Nejčtenější články