Modelka Martina Šmuková: Nejzásadnější beauty trik je pro mě spánek

25. 6. 2021
Foto: Profimedia
Modelka Martina Šmuková: Nejzásadnější beauty trik je pro mě spánek | Foto: Profimedia
Jako historicky úplně první Češka vyhrála v roce 1992 prestižní modelingovou soutěž Elite Model Look u nás. I když od té doby uplynulo již téměř třicet let, bývalá modelka vypadá stále skvěle. Založila nadační fond Pink Bubble, který pomáhá lidem s onkologickým onemocněním, a do toho zvládá péči o dvě děti. Na sebe a svoji krásu se ale snaží najít si čas. Jak si udržuje stále mladistvý vzhled?

Hydratace a kvalitní péče

Jako modelka jsem se o sebe starala jen v poklusu, nic speciálního. Zdědila jsem dobré geny a pravdou je, že díky své práci jsem měla přístup k velmi kvalitní kosmetice a ráda jsem ji používala. Ale odlíčit silný make-up po přehlídce jsem zvládla i vodou s mýdlem, moc jsem to neřešila. Až po narození dětí, tedy po třicítce, jsem na vlastní kůži začala pozorovat, že únava a stres jsou to, co se nemilosrdně propisuje do tváře. Nejzásadnější beauty trik je proto pro mě poctivý spánek. A samozřejmě hydratace a kvalitní péče. Mám ráda oleje, před rokem jsem objevila nádhernou organickou kosmetiku značky Yage a jejich ultra rozjasňující olejové sérum s cbd Lumen Magic mi dokonale vyhovuje. Vymyšlená je v Čechách, vyvinutá ve Velké Británii a založená na korejském principu péče. V zimním období, kdy moje suchá pleť potřebuje doping, používám léty osvědčenou masku Black Rose od Sisley. Miluju její vůni. Kdysi jsem si přečetla, že pleť by se neměla rozmazlovat tím, že si zvykne na jeden jediný produkt, takže střídám své oblíbence a ráda zkouším i nové.

Co prozradila Martina Šmuková? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, občas jste drzé a prosazujete své názory. Jenže nadřízenému se to vůbec nelíbí. Do konce týdne hrajte podle jeho pravidel, jinak si závěr července znepříjemníte. Jako uklidnění…