Módní a kosmetické přešlapy, které vám hned přidají několik let navíc!

9. 7. 2014
Módní a kosmetické přešlapy, které vám hned přidají několik let navíc!
Dlouhé a nákladné omlazovací kúry vám možná uberou nějaký ten rok, co když ale k tomu postačí i malá změna špatných návyků? Podívejte se, jestli náhodou taky někde neděláte chybu!

Posedlost trendy

Pokud nemáte neomezený rozpočet nebo nepatříte mezi ostře sledované celebrity, raději si extravagantních trendů moc nevšímejte. Hned další sezónu totiž vyjdou z módy a vy v nich už moc nezazáříte. Raději investujte do kvalitních základních kamenů šatníků, které tu pro vás budou i za deset let. To určitě neznamená, že byste měla aktuální vývoj módy přestat sledovat. Jsou tu i trendy věčné, které se na molech objevují rok, co rok. Na podzim – kůže, tartan i army prvky. Na jaře – květinové potisky, bílá barva a lehké poloprůhledné látky.

Příliš dlouhé vlasy

Hodně žen si spojuje dlouhé vlasy s mládím a krátké střihy jim naopak přijdou dobré jen pro ty starší ročníky. Pravda je ovšem taková, že jak se nám během let mění obličej, dlouhé a rovné prameny způsobí, že najednou vypadáme ztrhaně. Nechcete přece působit tak, jako byste se křečovitě držela minulosti. Zkoušejte nové střihy, které rámují obličej, ale při tom působí lehce rozlítaně a nedbale. To je přesně to, co vám pár let ubere.

Zneužívání černých linek

Tmavé a dramatické kouřové líčení očí s přibývajícími léty sluší míň a míň. Černá linka není ani vhodným prostředkem, jak zamaskovat řídnoucí a slabší řasy. Výrazně orámované oči naopak přitáhnou pozornost ke všem vráskám. Dejte přednost hnědé nebo šedivé měkké tužce a i v tomto případě platí, že méně je více.

Věčné chytání bronzu

Opálení vám sice může na den, dva ubrat několik let, z dlouhodobého hlediska je to ale hooodně rychlá zkratka k předčasným vráskám, pigmentovým skvrnám a v některých případech, bohužel, i k rakovině kůže. Ano, jsou tady opalovací krémy, ani ty však neumí zázraky. Proto raději zapomeňte na hodiny povalování na rozpálené pláži i na každodenní návštěvy solária.

Nepadnoucí střihy

Přehnané extrémy – příliš těsné, volné, krátké, dlouhé oblečení, vám na kráse nepřidá. Zvlášť, když se v takovém outfitu necítíte dobře. Je potřeba dobře znát své proporce a typ postavy. Podle toho také vybírat oblečení. V zásadě ale pro všechny platí, že by měl každý kousek jen lehce obkreslovat siluetu a nikde nic nepřeřezávat.

Make-up katastrofy

Tlustý nános make-upu opravdu není vhodný způsob, jak zamaskovat věkové změny, nebo případné pigmentové skvrny na tváři. Dostane se vám do všech pórů a vrásek a váš obličej bude připomínat velmi nepovedenou masku. Také špatně zvolená barva make-upu hned přidá několik let. Nemyslete si, že pokud si vyberete produkt o odstín nebo dva tmavší, tak to bude vypadat, že jste se zrovna vrátila z dovolené. Opravdu to tak nefunguje, pořád to bude jen špatně vybraný odstín!

Pozor na růž

Osmdesátá léta jsou již dávno za námi! Výrazné, do dálky svítící tváře jsou jasným příznakem toho, že jste uvízla v disco éře. Stačí nanést jen malé množství „zdravíček“ na jablíčka. Protože sypké textury mohou vysušovat a upozorňovat na vrásky, dejte přednost krémovým tvářenkám. Rozjasňovač na lícních kostech umí také divy.

Třpyt a lesk

Chcete-li vypadat mladší, vyhněte se třpytkám. Hlavně pak u očních stínů. Odráží světlo, a proto bude každý záhyb i vráska na vašem víčku hned vidět. Jedinou výjimkou jsou vnitřní koutky očí, kam patří jemný perleťový stín. Umí totiž krásně rozzářit pohled. Nezapomínejme ani na laky na nehty – velké třpytky jsou fajn v patnácti, ale ve čtyřiceti je to jasné volání o pomoc.

Bojkot líčení

Jak už víme, přehánění škodí, druhý extrém vám ale na věku taky neubere. Upravená a jemně nalíčená tvář bude vždy mnohem atraktivnější než stoprocentní přirozenost. S léty bledne obočí, oči, a rty se dokonce i ztenčují. Proto jim věnujte největší pozornost. Stačí jen vyrovnat tón pleti, trošku dokreslit a ztmavit obočí (ale opravdu jen maličko), konturovací tužkou „přifouknout“ a zabarvit rty, zvýraznit si řasy. Jen ze zvědavosti si zkuste vyfotit tvář před a po, sama uvidíte, jak velký rozdíl to je.

Záměna šatníků

Obléct si kousky, které by si vybrala vaše dcera nebo i vnučka? Máte pravdu, upoutáte v tom na sebe pozornost, ale určitě ne tím způsobem, jakým byste chtěla. Příliš mladistvé modely váš věk spíš podtrhnou, než aby ho zamaskovaly. Názorným příkladem je Madonna, která si oblečení dost často půjčuje od své dospívající dcery.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Hurá do práce i ve středu. Sice se vám z tepla domova na jednu stranu ani moc nechce, ale v zaměstnání vás nic špatného nečeká. Přijdete si na dobré výsledky, ale to jen díky své píli a…

Nejčtenější články

Doporučujeme