Módní tendence pro zimu 2001-2002

7. 1. 2002
Módní tendence pro zimu 2001-2002
Určitě jste si stačili všimnout návratu černé barvy, černé v kombinaci s bílou, béžovou, s ostrými barvami základní barevnice, černé v kůži, černé s výřezy- to vše je návrat k punkové kultuře a anglické

Módní tendence pro zimu 2001-2002

Určitě jste si stačili všimnout návratu černé barvy, černé v kombinaci s bílou, béžovou, s ostrými barvami základní barevnice, černé v kůži, černé s výřezy- to vše je návrat k punkové kultuře a anglické "new wave" z počátku 80. let.

Kožešina také zaujala své místo, aň už jde o kožešinu pravou či umělou. Důraz je kladen na kožešinové detaily - paspule, prýmky, opasky, čepice. Dominují přirozené barvy kožešin, též barvy haute couture 70. let - cyklám, temně fialová, tyrkysový semiš, rudá kožešina.

Důraz se klade na uniformní detaily - přísný vzhled ramen a výložek a oficírských galonů. Zde je inspirace z pánských střihů sak a kabátů - opasky, šperky, generálské pláště. Námořnické kalhoty a pruhy. Dominují černá a rudá, námořnická modrá, khaki saharských uniforem + spousta kovových detailů.

Není výjimkou ani návrat minisukní, které se kombinují s maxi kabáty. Svět módy se nechal inspirovat tradičními japonskými motivy, přidává k nim detaily oblečení z fjordů nebo prérie.

Pletené oblečení je dalším hitem pro letošní zimu. Dominuje koňaková a karamelová barva, ostře červená, lilková, měděná. Svetry mají rolák nebo límce ve tvaru vodopádu, netopýří rukávy a vysoké náplety. Převažují vzory splétajících se copů, kosočtverce, ornamenty, klasické angl. vzory.

Autor: Jana Bačinová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokračujete v upevňování vztahů s kolegy. Je vám jasné, že se nic nespraví přes noc, ale jste na dobré cestě. Dokonce se s nimi hodně nasmějete. A to nejlepší? Našli jste nový přístup k…

Nejčtenější články

Doporučujeme