Módní trendy jaro, léto - Halenky a košile

20. 2. 2004
Módní trendy jaro, léto - Halenky a košile
Zatímco do spodního sektoru pronikla romantika, z povrchu trochu mizí. Móda alespoň dámských halenek se vrací do skoro klasického stylu. Bílé halenky jsou stále více v popředí i když safari styl košil vpředu uvazujících se na uzel hned tak, taky nevymizí.

Dámy

Zatímco do spodního sektoru pronikla romantika, z povrchu trochu mizí. Móda alespoň dámských halenek se vrací do skoro klasického stylu. Bílé halenky jsou stále více v popředí i když safari styl košil vpředu uvazujících se na uzel hned tak, taky nevymizí. Velká inspirace je letos v japonském a čínském prostředí. Ležérní kimonové střihy, drobné stojáčky místo klasických límečků, asymetrické čínské uzávěry na poutka a nikoliv na knoflíky. Vyšívaní draci na lesklém saténu či hedvábí. V další vlně letních inspirací se vezou hlavně havajské květinové motivy – velké květiny na oranžové, růžové nebo tyrkysu.

Velmi módní budou i halenky s multiproužky. Tisky jsou také v módě. Z materiálů bude v trendu bavlna, krep, len i hedvábí – vše přírodní! Umělé příměsi jsou žádané, ale na ústupu. Opraný lesk! Zde jde o to, že lesk jako módní námět nevymizí z módy svrchního ošacení, ovšem je vyvážen opráním. Takže ještě sportovní švy, našité kapsy, zdrhovadla, nárameníky, pásky, očka, výšivky; délka buď krátké anebo dlouhé – nic mezi. Většina halenek je buď v rovném střihu nebo mírně do O. Rukávy jsou elegantní asi tak ¾, delší se ohrnují a upevňují na očka s poutkem. Vrací se úpletové halenky z 60. a 80. let. Sex je opět tady, milé dámy…

Páni

Barvy a proužky. Vévodové mužské módy v košilích na tuto sezónu. Dekorativní letní košile jsou čím dál stabilnějším prvkem mužské módy a podle prodejních statistik začínají vytlačovat (nenápadně) zavedená trička. I zde stejně jako u žen dochází k zklidnění čistých linií, neutrálních barev, které jsou zapraně kouřové. Prostě elegance v košilích jde nejméně o třídu nahoru.

V barvách se letos setkávají např. hnědá s růžovou nebo pink, chladně modré a barvy duhy. Modrá je nejaktuálnějším trendem. Dále v kombinaci = šeříková, žlutá, meruňková. Barvy jsou na bílém podkladu. Stylově se pánské košile řadí do dvou směrů = 1. dekorativní tisky (etno, surf, op art) a za 2. koloniální styl vyzývající dobrodružství k letním hrám (kapsy cargo).

Hodně se ještě objevují jednobarevné košile – převážně k proužkovaným oblekům nebo sakům.I pánská móda nepatrně zmenšuje límce, ale to hlavně u luxusních značek.

Streetwear Prvky ponesou vliv 80. let. Sukně a vesty, bluzóny jako od parašutistů. Nápadná trička s kontrastním řazením barev. Náplety a jejich kombinace s denimy. Pro mladé dívky budou v módě opět legíny. Stylově se mladá móda inspiruje prvky motokrosu (zdrhovadla, množství kapes na bundách a kalhotách). Tenis se vrací svými skládanými mini sukénkami, bavlněnými kalhotami s pukem, polokošilemi se špičatými výstřihy. Další inspirace se budou hledat v oblasti skate, surf a outdoor. Základní barvou mladých by měla být bílá.

Džíny Především autentické džíny, bez umělých příměsí jako převládajícího prvku. Úpravy opráním jdou na snesitelnou úroveň. Jde o styl tzv. rinse wash, kdy jsou jasnější barvy a je měkčí materiál. Efekty oprání jsou znatelné jenom na švech a kapsách, mají vypadat jako již nošené. Vše ostatní je out!

Do popředí se dostávají strukturované materiály = proužkované desény, tzv. rybí kostra a lněné denimy. V siluetách se prosazuje trend zeštíhlování a jen mírně rozšířené nohavice. Pro dívky nastupují zase tzv. „roury“. Ovšem to nemění nic na stálé oblíbenosti širokých nohavic s širokými a šikmými kapsami. I džíny se začínají vyrábět ve stylu cargo, s přezkami, zdrhovadly a očky. Pro dívčí modely jsou připraveny barvy jako růžová a pink. Pro dívky jsou určeny i barvy neonové např. v kombinacích s černou. Chlapci budou spíše v 60.tých letech – retro modrá, trávově zelená, fialová a červená.

Pěknou jarní a letní sezónu Vám přeje

Michal Zachar vizážista a stylista PEI info@vizazista.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S průběhem pracovního týdne jste spokojení, protože se vám vesměs jen dařilo. Hvězdy vám přejí šťastnou ruku i v případě nalezení nového zaměstnání. Pokud jste bez práce, dejte se do…

Nejčtenější články

Doporučujeme