Prestige

Prestige

Šusťákovka
Mrkváče
19
Fotogalerie

Módní trendy, které nikomu nesluší, ale přesto se pořád vrací

Módní styly se neustále recyklují, a tak se pořád do módy vrací stejné věci. Některé z nich ale nesluší prostě nikomu, přesto módní stylisti neustále trvají na tom, že je to in. Tak schválně, přijdou vám sexy nebo hezké umělohmotné šperky, šusťákovky nebo ponožky v lodičkách?

Prestige

Bílomodré „něco jako tenisky“ byly boty, které největší slávu zažily ještě za totality. Out byly už tenkrát a kdo je nosil, vypadal, jako když má protézu nebo nějakou jinou vadu nohou. Nehodily se k ničemu a neslušely nikomu. Přesto v posledních letech zažívají nečekaný boom a stylisti je nejen vychvalují, ale dokonce sami nosí. A my se ptáme – Proč???

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokračování 2 / 6

Šusťákovky

Příšerné tepláky a bundy na zip z materiálu, který „šustil“, byly hitem v 90. letech, obzvlášť poté, co u nás svůj byznys rozjeli stánkaři z Vietnamu. Jejich bundičky a tepláky se čtyřmi a více pruhy se sice po dvou vypráních páraly a ztrácely barvu, alespoň jednu soupravu v děsivé barevné trojkombinaci ale tehdy musel mít každý člen rodiny.

Na malých městech bylo největším módním výkřikem, když si manželský pár vyšel na nedělní procházku ve stejně zbarvené soupravě. Ano, tyto hrůzy se vracejí. Někdy je těžké rozeznat, zda je v šusťákovce navlečený bezdomovec, nebo jakýsi hipster, ale ať tak či tak, tyhle hrůzy měly být dávno smeteny z povrchu zemského!

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 3 / 6

Mrkváče

Také si ještě pamatujete scénu z oblíbeného seriálu Beverly Hills 902 10, kdy si Kelly koupí ukrutně drahé příšerné džíny, které jí Brenda závidí, protože si je nemůže dovolit, a tak po večerech našívá na svoje starší kalhoty nášivky a cupuje umělé díry, aby se kamarádce vyrovnala?

Tak přesně to byly mrkváče. Džíny a kalhoty tak nesmyslného střihu, které udělaly velký zadek i topmodelce Kate Moss, která jinak žádné pozadí nemá.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 4 / 6

Síťované punčocháče

Ať uděláte, co uděláte, a oblečete si, co chcete, pokud k tomu budete mít síťované punčocháče, budete vždy vypadat tak trochu lacině. Navíc jestli nemáte nožky jako laňka a ani gram tuku navíc, je dost pravděpodobné, že se vám kůže bude protlačovat skrz síťku. A finální efekt – až si je večer doma svléknete, váš partner bude nevěřícně zírat, proč máte mřížkované nohy. A to opravdu není sexy. Takže spalte síťovinu!

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 5 / 6

Plastové šperky

Ano, i výrazné umělohmotné šperky v křiklavých barvách se vrátily do módy. Obří barevné korále, veliké náušnice výrazných tvarů i mohutné umělohmotné náramky a infantilní sponky. Působí to levně, nevkusně a ošklivě, ale z nějakého důvodu lidé tyto hrůzy skladují a odmítají je vyhodit do popelnice s tříděným odpadem.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 6 / 6

Ponožky v lodičkách

Ani na této módě neshledáváme nic sexy ani pěkného. Navíc je to už krůček od toho, aby lidé nosili bílé ponožky v sandálech a považovali to za módní. Ano, i tyto pokusy udělat z celosvětově známého českého nešvaru hit přehlídkových mol už proběhly, naštěstí se zatím neujaly. To se ovšem nedá říct o ponožkách v lodičkách, které se v pravidelných intervalech vracejí. A my se opět ptáme – proč???

Klepněte pro větší obrázek

Doporučujeme

Články odjinud