Módním výtvarníkem roku dvaadvacetiletý student

23. 8. 2001
Módním výtvarníkem roku dvaadvacetiletý student
V rámci veletrhu Styl a Kabo proběhla tradiční soutěž o Výtvarníka sezóny. Hlavní cenu získal dvaadvacetiletý student Jakub Polanka s kolekcí MOODY (Mobilní, Originální a Dynamický). Použil jednoduchý systém stahovadel, díky němuž lze z jednoho modelu vytvořit kalhoty nebo šaty a zase je sbalit do měkkého cestovního batohu.

Módním výtvarníkem roku dvaadvacetiletý student

V rámci veletrhu Styl a Kabo proběhla tradiční soutěž o Výtvarníka sezóny. Hlavní cenu získal dvaadvacetiletý student Jakub Polanka s kolekcí MOODY (Mobilní, Originální a Dynamický). Použil jednoduchý systém stahovadel, díky němuž lze z jednoho modelu vytvořit kalhoty nebo šaty a zase je sbalit do měkkého cestovního batohu.

22. 8. 2001 (Tiskové středisko BVV) - Sedm držitelek titulu Výtvarník sezóny prezentujících se pod pěti různými značkami představilo včera večer na veletrhu STYL svou aktuální tvorbu. Do posledního místa zaplněný pavilon H odměnil jejich autorské kolekce bouřlivým potleskem.

Klepněte pro větší obrázek Ve dvou se to lépe táhne. Toto úsloví určitě platí pro návrhářský tandem Yvona Leitnerová a Dana Turečková, jejichž společná značka „D.T.LEITNER“ absolvovala přehlídkovou premiéru před půl rokem právě na molu v pavilonu H. A stejně jako na minulém veletrhu STYL, i tentokrát slavila nová kolekce mladých autorek bouřlivý úspěch. Oč skromnější barevností – v modelech jednoznačně dominovala šedá – o to byla bohatší střihovými nápady a kombinacemi materiálů. S oblečením dokonale ladila i speciálně vyrobená obuv (firma TANGO) a čepice (ALEŠBÁRY Brno).

Druhý přehlídkový večer veletrhů STYL a KABO patřil Výtvarnicím sezóny Denise Nové, Yvoně Leitnerové a Daně Turečkové, Monice Drápalové, Ladě Vyvialové a Daniele Flejšarové s Evou Janouškovou.

Denisa Nová, tvořící pod značkou „DNB“, oslovila publikum jasně střiženými modely s kontrastně plošnou barevností, materiálem byly obepínající úplety a řasený průhledný monofil. Kolekce společenských šatů Moniky Drápalové („modrá“) podtrhla ženskou siluetu korzetovými střihy a zaujala mnohostranným využitím české bižuterie. Lada Vyvialová („Fashion design“) uvedla svou kolekci pro jaro-léto 01/02, inspirovanou elegancí padesátých a střihovou velkorysostí osmdesátých let. Poslední část večera v pavilonu H patřila Daniele Flejšarové a Evě Janouškové – „E.daniely“. Jejich neutuchající invenci mohli odborníci v hledišti ocenit v části kolekce pro jaro – léto 2002, a to několika řadách: červené LEHCE REBEL, bílozlaté ROMANTIC MILITARY a kostkované + černé RETRO INSTINKT.

Měřeno reakcí publika včerejší večer neměl poražených a všechny výtvarnice z minulých sezón svá prestižní postavení na poli české módní tvorby obhájily.

Klepněte pro větší obrázek Soutěž o titul "výtvarník sezóny" je vyhlašována dvakrát ročně pří mezinárodních veletrzích módy Styl a Kabo. Letos byli nominováni: Mgr. Art. Vladimíra Bebčáková, Luděk Hanák, Táňa Havlíčková, Mgr. Art. Zuzana Siváková Herníková, Zuzana Machorková, Mgr. Art. Jitka Pavlíková, Jakub Polanka, Iveta Řádková, Bára Kučerová, Aleš Šeliga, Hana Sedláčková.

Klepněte pro větší obrázek Vítězem letošní soutěže Výtvarník sezóny se stal dvaadvacetiletý Jakub Polanka, student pražské VŠUP. Kromě titulu zároveň získává 200 000 korun na novou kolekci a možnost zdarma se prezentovat na příštím galavečeru veletrhu Styl.

Módní akademii, instituci složené z návrhářů a odborníků v oblasti módy, učarovala kolekce s názvem MOODY. Písmena v názvu znamenají Mobilní, Originální a Dynamický. Jakub Polanka svou kolekci ještě před zahájením veletrhů charakterizoval jako vysoce funkční a praktickou. „Mé šaty mají vysoký požadavek funkčnosti. Každý si může vytvořit svůj vlastní model podle nálady, místa, kam má zrovna namířeno, a podle toho, jakou funkci má jeho oděv momentálně plnit. Použil jsem jednoduchý systém stahovadel, díky němuž lze z jednoho modelu vytvořit kalhoty nebo šaty a zase je sbalit do měkkého cestovního batohu, který lze případně použít i jako polštář.“ Módní akademie ocenila kolekci Jakuba Polanky „za dokonalé rozpracování myšlenky jednoho oděvního modulu.“

zdroj: BVV

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud se chcete v práci zviditelnit, podívejte se na svět pozitivníma očima. V tento den jste akční a prahnete po úspěchu. Pokud chcete povýšit, máte jedinečnou šanci na vítězství.…

Nejčtenější články

Doporučujeme