Moje cesta k e-shopu

2. 10. 2009
Moje cesta k e-shopu
Po účetní kanceláří, kde jsme byli minule u paní Edity, zkusíme položit pár zvědavých otázek o jejím podnikání majitelce eshopu s luxusním spodním prádlem www.escewell.eu paní Katce.

Zdálo by se, že podnikání v tomto oboru je pro ženu snazší než pro muže...

Je to opravdu tak? Jaké obtíže přináší zřízení eshopu? Naštěstí mám kolem sebe známé a kamarády, kteří mi s rozběhnutím eshopu pomohli. Bez nich si začátek vůbec nedokážu představit. Práce spojená s provozováním eshopu není tak snadná, jak by se možná mohlo zdát. Jenom samotné vyřizování objednávek, odpovídání na dotazy zákaznic, sledování novinek na trhu a jejich nabízení zabere docela dost času. Poté balení a odesílání zboží, evidence a další práce s tím spojená je také dost náročná na čas.

Proč jste se rozhodla pro spodní prádlo, jistě je u nás konkurence dost silná a spousta žen dá přednost kamennému obchodu? Jistě, konkurence v tomto oboru je velmi silná. Je zapotřebí vždy najít mezeru na trhu a nabízet něco, co konkurence nenabízí. Výběr některého druhu zboží je v kamenných obchodech často omezený. Sama jsem měla často problém si v obchodě vybrat. Na internetu je nabídka mnohem pestřejší, to mě přivedlo k myšlence nabízet zboží, které je kvalitní a nabízí se i v rozměrech, které je v běžných obchodech nedostupné. Podle mých zkušeností jsou zákaznice velmi spokojené a možnost vrácení zboží využívá jen velmi malé procento odběratelů.

Vlastní provoz eshopu není jen o internetových stránkách, ale i o expedici zboží, skladu, dodavatelích, aktualizaci nabídky. Zvládáte to sama nebo vám někdo pomáhá? Je to opravdu časově dosti náročné, snažím se stále udržovat co nejširší spektrum nabízeného zboží, to obnáší komunikaci s více dodavateli, nabídka se často rozšiřuje, některé zboží se naopak z prodeje stahuje. Takové zboží samozřejmě také podléhá trendům módy. Zde se naštěstí mohu opřít o pomoc kamarádů i rodiny.

Čím se snažíte předstihnout svou konkurenci? Máte nějaké zvláštnosti v nabídce pro ženy, které byste ráda našim čtenářkám představila? Jak už jsem se zmínila dříve, konkurence je silná, ale nabídka větších velikosti je dosti omezená. Jsem přesvědčena, že naše nabídka v tomto směru nabídku konkurence značně převyšuje. Také nabídka erotického prádla je na našem eshopu dosti široká. Ne každá žena se odváží do obchodu s nabídkou erotického zboží vstoupit. Nakupování po internetu je pro naše zákaznice, ale i zákazníky mnohem přijatelnější a diskrétnější.

Co vaše kamarádky, stávají se postupně i zákaznicemi a nezhoršila ztráta času vaše vztahy? Moje kamarádky mi s podnikáním také pomáhají. Vedení účetnictví bych bez pomoci Edity těžko zvládala. Zákony v daňové a účetní oblasti se v naší zemi stále mění. Já se specializuji na sledování nabídky a poptávky. Oblast účetnictví ráda přenechám kolegyní. Práce spojená s provozem eshopu mi nebrání v kontaktech s okolím. Kamarádky si z mé nabídky také rády vybírají a často mě i inspirují k novým nápadům.

Co byste poradila ženám, které uvažují o podnikání? Je něco, čemu by se měly vyhnout, na co si dát pozor? Určitě se do podnikání nesmí jít bez rozmyslu. Je lepší začít pomalu, neočekávat ihned zisky. Postupně se vyjasní, jakým směrem se má jít. Trh je často nevyzpytatelný a bezhlavé nakupování zboží, které se potom neprodá, může dobrý nápad zcela zadusit.

Napište nám na redakce@dama.cz, jaké zkušenosti máte s podnikáním vy. Tento článek je prvním z mini série, věnované ženám podnikatelkám a jejich starostem, další budou následovat...

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je celý týden ve vašem znamení a tvoří příjemný sextil s Marsem, což vás ochrání před nemilými profesními zvraty. Obecně se vám vcelku daří, ale vy od sebe požadujete mnohem více.…

Nejčtenější články

Doporučujeme