Moment of Truth bude na Primě

11. 8. 2008
Moment of Truth bude na Primě
Nic než pravda je psychologická soutěž pro odvážné, kteří, pokud chtějí vyhrát zajímavý finanční obnos, nesmějí lhát. Mají za úkol zodpovědět až 21 otázek, z nichž každá pravdivě zodpovězená zvyšuje možnost výhry. Otázky postupně nabírají na dynamice. Ze zpočátku naprosto obyčejných se stávají postupně více a více osobnější; vždy záleží jen na úvaze soutěžícího, zda otázku zodpoví a bude pokračovat ve hře.

Soutěžící procházejí v první fázi „výslechem“ na detektoru lži, při kterém odpovídají na cca 60–100 otázek. Jejich odpovědi ANO – NE jsou zaznamenány a vyhodnocovány polygrafem (detektorem lži), výsledky se dozvědí až při natáčení hry.

Ve druhé fázi probíhá samotné natáčení hry ve studiu, kde soutěžící odpovídají před nejbližšími příbuznými a za účasti kamer na výběr otázek, kterými prošli již v první fázi.

„Celá soutěž se odehrává ve studiu s početným publikem, před kterým sedí nejbližší příbuzní a také přátelé a známí, tzv. patroni. V centru scény sedí moderátor a soutěžící. Sedí naproti sobě v křeslech, neschovávají se za žádný stolek, ale naopak jsou před publikem zcela odhaleni,“ říká projektová vedoucí Romana Baborová.

V každé fázi hry může soutěžící skončit a odejít s již dosaženou výhrou. Pokud se však rozhodne riskovat a jít dál, pak když odpoví nepravdivě, soutěž pro něj končí bez výhry. Neexistují zde tzv. záchytné body.

Soutěžící může kdykoli v průběhu soutěže svou účast v soutěži ukončit za předpokladu, že dosud nevyslechl následující otázku. V takovém případě má nárok na vyplacení částky přiřazené k poslednímu kolu soutěže, které kompletně úspěšně dokončil.

„Záchranná brzda“ Příbuzní a blízcí lidé soutěžícího – patroni – mají k dispozici tlačítko, kterým mohou anulovat položenou otázku, na kterou nechtějí z jakéhokoli důvodu znát odpověď. To však ovšem jen v případě, dokud na ni ještě nezazněla odpověď. Moderátor následně položí další otázku. Tuto možnost mají jen jednou po celou dobu trvání soutěže, kromě posledního šestého kola.

Příklady otázek: Flirtujete v zaměstnání? Myslíte si o sobě, že vypadáte nejlépe z celé vaší rodiny? Lhal jste někdy o svém vzdělání? Bojíte se smrti? Chtěl jste být někdy někým jiným?

Otázky jsou rozděleny do šesti úrovní a s každou správně zodpovězenou úrovní se zvyšuje výhra. V první úrovni je 6 otázek, ve druhé 5, ve třetí úrovni 4 otázky atd.

Český název: Nic než pravda Originál: Moment of Truth Premiéra: 25. 8. 2008 Nejvyšší výhra: 5 000 000 Kč Vysílací čas: po 21. hodině Periodicita: týdeník Vysílána ve 26 zemích světa, např. Kolumbie, Amerika, Německo, Švédsko, Anglie, Španělsko, Rumunsko, Maďarsko, Ekvádor, Itálie Majitel licence: ShineReveille

Tvůrčí tým: Dramaturg: Věra Bečvářová, AGENTURA T.F.C. Produkce: AGENTURA T.F.C. Šéfredaktor vlastní tvorby: Rostislav Uher, Televize Prima Projektový vedoucí: Romana Baborová, Televize Prima

moderátor: PETR ŠIŠKA - Prezident Akademie populární hudby, textař a majitel ostravské agentury Petarda Production

zdroj: iPrima

Na Youtube je mnoho videí z americké verze pořadu. Zde je vidět, jak si Loren zničila své manželství:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Slunce se k vám loudavě stěhuje už pěkných pár dnů. S jeho přízní se z vás stává hřejivá a sympatická bytost, což přináší zvýšené šance na nové výhodné kontakty. Jednoduše řečeno, na co…

Nejčtenější články

Články odjinud