MONIKA (40): Odpustila jsem manželovi nevěru a jsme zase šťastní

14. 5. 2020
MONIKA (40): Odpustila jsem manželovi nevěru a jsme zase šťastní
Monika byla v manželství spokojená a pro rodinu a partnera ochotná jít téměř na kraj světa. Když manželovi přišla na nevěru, myslela, že se jí zhroutil svět, nakonec ale dokázala zachovat chladnou hlavu.

Musím říct, že manželství s Petrem mě naplňovalo a cítila jsem se šťastná. Když dostal pracovní nabídku, po které toužil, neváhala jsem a rozhodla se ho následovat. Opustila jsem hezký byt a přestěhovala se s naší dvouletou dcerkou Radkou daleko od rodného hnízda.

Žít v paneláku bylo zpočátku nezvyklé, ale časem jsem si to místo zamilovala. Manžel byl dost zaměstnaný a často pobýval mimo domov, ale já si naštěstí našla nové přátele. Petrovi jsem nic nevyčítala, chtěl pro nás přece to nejlepší…

Když jsem jednou chystala prádlo do pračky, našla jsem v kapse jeho kalhot složený papírek, kterému jsem zpočátku nevěnovala pozornost. Po obědě chodívala Radka spát a já měla chvilku jen pro sebe. Papírek na stole jsem se chystala hodit do koše, když mě napadlo se podívat…

Uviděla jsem telefonní číslo a pod ním jméno Monika. „Monika?“ přemýšlela jsem, proč právě to si Petr poznamenal. „Jen klid, zavoláš na to číslo a uvidíš. Nedělej ukvapené závěry,“ uklidňovala jsem se. Ozval se mi příjemný ženský hlas. Rychle jsem se vymluvila na omyl, ale večer po manželově návratu mi bylo všechno jasné.

„Můžeš mi vysvětlit, kdo to je?“ zmuchlaný papírek se před ním lehce vznášel. Zapíral a vymýšlel si nesmysly. Nakonec přece jen přiznal barvu: Několik měsíců se scházel s Monikou. Zatímco on se bavil, já trávila večery sama u televize, přesvědčená o tom, že můj miláček tvrdě pracuje.

Vzpomínky, jak mi každé ráno psal rtěnkou na zrcadlo „Miluji tě“, mě donutily říct jediné: „Odcházím. Klidně si užívej dál s Monikou.“ Manžel přede mnou klečel, sypal si popel na hlavu a prosil: „Promiň. Neodcházej, miluji tě.“

Zhnusil se mi tak, že jediným řešením bylo odjet k rodičům. Celý měsíc se neozval, ale pak za námi přijel s nádhernou kytkou a prosbou: „Vrať se, už nikdy se nic takového nestane.“ Nevydržela jsem.

Hned druhý den si mě odvážel zpátky do našeho malého bytečku. Nevím, kam by mě dovedla tvrdohlavost. O Petra jsem moc stála, vím, že nekonečným trucováním bych ho asi nadobro ztratila.

Zachovala jsem chladnou hlavu jen díky své mamce, která mě celou noc přesvědčovala: „Dej mu ještě šanci, každý přece může klopýtnout.“ A tak jsme dnes spolu a šťastní. Radka má vysněného brášku Davídka a já skvělého muže.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na konci týdne můžete být na sebe hrdí. Konec měsíce bude úspěšný a do toho nového jste na sto procent připravení. Tajně doufáte, že se nic nepokazí a budete pokračovat v krasojízdě…