Monochromatická móda: Jak se obléct do jedné barvy a být šik?

7. 3. 2018
Myslíte si, že jedině černý odstín vám dovoluje obléct se monochromaticky, tedy v jedné barvě? Není to tak! Zkuste zaexperimentovat a oblečte se do jedné výraznější barvy v několika odstínech a materiálech. Jak na to?

Monochromatické outfity se těší své oblíbenosti, a to nejčastěji v černé barvě, po ní vévodí této oblasti šedá, hnědá a béžová. S těmito barvami nikdy neuděláte chybu.

Zkuste se odvázat – stejně jako na letošním fashion weeku v Miláně, kde se monochromatické outfity objevovaly ve velkém, a to spíše ve výrazných barvách, jako jsou červená, žlutá, zelená nebo oranžová.

Inspirativní outfity najdete v naší fotogalerii:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Rozhodně stojí za to vyzkoušet kalhotový oblek, ale ne typický nudný kancelářský, ale barevný nebo vzorovaný. V případě jednobarevných outfitů je ideální hrát si i s materiály. Lesklé materiály budou vypadat dobře s matnými a chlupaté kožíšky se saténem si prostě zamilujete.

Například i zpěvačka Adele sází na monochromatické outfity, nejčastěji však na černé, což je škoda. I monochromatické outfity v jiné barvě obecně zeštíhlují. Vhodnou variantou pro plnoštíhlé ženy jsou tedy i jiné barvy než jen černá.

Naše rada: Pokud kombinujete odstíny jedné barvy, zvolte vždy tmavší kousek tam, kde máte problematické partie. Stydíte se třeba za své větší bříško? Tak oblékněte hnědý svetr a o odstín světlejší kalhoty.

Povolené jsou i kombinace denimu, zde si ale dávejte pozor zejména na odstíny. Ty by měly být odlišné, abyste nevypadala jako farmářka. Vždy se pak vyplatí přidat nějaký ženský prvek v podobě podpatků, rtěnky nebo šperku.

Přece jen se budete i nadále držet černé? Tak se podívejte na video, jak nosit černé šaty na několik způsobů:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Start do února nebyl zrovna ideální, ale tímto týdnem se všechno prolomí. Už se vám nelepí smůla na paty a přemýšlíte jen pozitivně. Kdybyste to dělali hned na začátku měsíce, ušetřili…

Nejčtenější články

Doporučujeme