Monochromatická móda: Jak se obléct do jedné barvy a být šik?

7. 3. 2018
Myslíte si, že jedině černý odstín vám dovoluje obléct se monochromaticky, tedy v jedné barvě? Není to tak! Zkuste zaexperimentovat a oblečte se do jedné výraznější barvy v několika odstínech a materiálech. Jak na to?

Monochromatické outfity se těší své oblíbenosti, a to nejčastěji v černé barvě, po ní vévodí této oblasti šedá, hnědá a béžová. S těmito barvami nikdy neuděláte chybu.

Zkuste se odvázat – stejně jako na letošním fashion weeku v Miláně, kde se monochromatické outfity objevovaly ve velkém, a to spíše ve výrazných barvách, jako jsou červená, žlutá, zelená nebo oranžová.

Inspirativní outfity najdete v naší fotogalerii:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Rozhodně stojí za to vyzkoušet kalhotový oblek, ale ne typický nudný kancelářský, ale barevný nebo vzorovaný. V případě jednobarevných outfitů je ideální hrát si i s materiály. Lesklé materiály budou vypadat dobře s matnými a chlupaté kožíšky se saténem si prostě zamilujete.

Například i zpěvačka Adele sází na monochromatické outfity, nejčastěji však na černé, což je škoda. I monochromatické outfity v jiné barvě obecně zeštíhlují. Vhodnou variantou pro plnoštíhlé ženy jsou tedy i jiné barvy než jen černá.

Naše rada: Pokud kombinujete odstíny jedné barvy, zvolte vždy tmavší kousek tam, kde máte problematické partie. Stydíte se třeba za své větší bříško? Tak oblékněte hnědý svetr a o odstín světlejší kalhoty.

Povolené jsou i kombinace denimu, zde si ale dávejte pozor zejména na odstíny. Ty by měly být odlišné, abyste nevypadala jako farmářka. Vždy se pak vyplatí přidat nějaký ženský prvek v podobě podpatků, rtěnky nebo šperku.

Přece jen se budete i nadále držet černé? Tak se podívejte na video, jak nosit černé šaty na několik způsobů:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Zaměřte se na relaxační pohybové aktivity, projděte se po lese anebo si vyjeďte na kole. Soustřeďte se na regeneraci vnitřních sil, neoplýváte zrovna přemírou energie. To vše se změní, jen…