Monte Cristo a jeho 50 000 pasažérů

29. 1. 2001
Každý večer vplouvá na jeviště pražského Kongresového centra zámořská loď Faraón. Světoznámé centrum se tak stalo domovským přístavem nového českého muzikálu Monte Cristo.

Monte Cristo a jeho 50 000 pasažérů

Každý večer vplouvá na jeviště pražského Kongresového centra zámořská loď Faraón. Světoznámé centrum se tak stalo domovským přístavem nového českého muzikálu Monte Cristo.


Za tímto nejvýpravnějším a nejdražším projektem českého show businessu stojí trojice Karel Svoboda - Zdeněk Borovec - Richard Hes, jejichž práce je na celém díle velmi snadno rozpoznatelná. Tito zkušení profesionálové se již setkali u veleúspěšného Drákuly, který se kromě Prahy uváděl v Bratislavě, Prešově a jihokorejském Soulu. Osazenstvo Monte Crista se také velice podobá "staršímu bratříčkovi". Hlavní mužskou roli opět ztvárňuje Daniel Hůlka, postavu Mercedes zpívá Leona Machálková a dále se zde objevuje Jiří Korna, Iveta Bartošová či Hana Křížková. Ani na postu režiséra nenastala změna, volba padla neomylně na Jozefa Bednárika, jehož jméno najdeme i pod Drákulou, Johankou z Arku či Carmen.


Monte Cristo překvapí své diváky hned několika věcmi. V úvodu na jeviště připlouvá již zmiňovaný Faraón, iluze plujícího mořského korábu je skutečně dokonalá. Součástí divadelního jeviště je také bazén - moře. Scénu vyřešil architekt Daniel Dvořák velmi důmyslně. Kdo zná román Alexandra Dumase, ví, že se děj celého příběhu námořníka Edmonda Dantese - hraběte Monte Crista odehrává na mnoho místech. Osobně jsem si nedokázala představit, jakým způsobem se dá tento román převézt na prkna, co znamenají svět. A ono to skutečně lze! V jednu chvíli se postavy ocitají v Marseille, vzápětí v pevnosti If, aby mohli následně oslavovat v námořnické hospodě, zkrachovat v Danglarově bance a pomstít svůj osud v bretaňském paláci. Herci a tanečníci mají mnohokrát jen pár vteřin na změnu kostýmu (jejich realizací byly pověřeni Theodor a Jan Pištěkovi). Plynulé přecházení z roku do roku, z místa na místa patří mezi velice vydařené.


Život Edmondu Dantesovi vdechl nejen letošní stříbrný Český slavík Daniel Hůlka, který představuje Dantese uvězněného v pevnosti If a pomstychtivého hraběte Monte Cristo. Námořníka Dantese, připravujícího svatbu s krásnou Mercedes, hraje a zpívá Radim Schwab, v alternaci s Ernesto Čekanem. Oba Edmondové se často setkávají na scéně v jeden okamžik.Vedle mladších hvězd českého hudebního nebe, se zde objevují i stálice českého hudebního nebe - Karel Černoch a Josef Zíma, kteří se střídají v roli Abbé Farii a Karel Fiala, jenž hraje otce Dantese.


S prozatímní úspěšností muzikálu jsou spokojeni nejen účinkující, ale především jeho tvůrcové a producenti. Dle slov Karla Svobody se vstupenky prodávají již na červen tohoto roku. Chcete-li tudíž dostal lepší místa, musíte počítat několik měsíců dopředu.


Muzikál Monte Cristo nelze brát jako běžné představení se známými zpěváky. Jedná se o skvělou souhru hudby, tance, scény, kostýmů a v neposlední řadě světelných efektů. Od své premiéry 13. prosince 2000 přivítal muzikál přes 50 000 diváků. Chcete-li se také nechat okouzlit výkony více než 40 protagonistů, zajděte si na tento na české scéně dosud nevídaný projekt. Vstupenky jsou v předprodeji i na Internetu na stránkách www.montecristo.cz či přímo na e-mailové adrese vstupenky@montecristo.cz.

Text & foto: simona.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento měsíc se nese ve znamení změn, které zasáhnou prudce do vašeho života. Už nejste tak rozhodní a dáváte přednost věcem, které jsou pro vás nové a vlastně se vám nikdy nelíbily. To je…

Nejčtenější články

Doporučujeme