"Můj hotelový pokoj dodělali před pár minutami," prohlásil José Cura

29. 1. 2003
"Můj hotelový pokoj dodělali před pár minutami," prohlásil José Cura
Již druhou návštěvou Prahy je úplně nadšen argentinský tenor a dirigent José Cura. Na tiskové konferenci se rozplýval nad svým pokojem v hotelu Marriott. "Mám krásný pokoj a je tak čistý, že mám pocit, že ho dodělali před patnácti minutami. Dokonce mám pocit, že na záchodě ještě nikdo neseděl," prohlásil před novináři zpěvák.

V Praze má sice první veřejný koncert, objevil se tady ale již před dvěma lety na Mezinárodním měnovém fondu, kde zpíval jenom pro uzavřenou společnost na Pražském hradě.

Tiskovou konferenci ale přerušila vrtačka, na kterou Cosé reagoval okamžitě. "Hotel je sice hotový, ale asi ho předělávají po každém návštěvníkovi. Dělají určitě nové záchody," zavtipkoval si temperamentní tenor.

Již tři týdny beznadějně vyprodaný koncert se koná pod záštitou argentinského a španělského velvyslanectví. "Jsem rád, že tady jsou. Alespoň něco je v té politice dobré," prohlásil zpěvák na adresu argentinského velvyslance. Vzhledem k tomu, že již několik let žije ve Španělsku, označil reprezentanta této země za adoptivního.

José Cura má za sebou dvanáct let úspěšné tenorové kariéry. Začínal ale jako kytarista, později dirigent. "Bylo těžké se jako dirigent uživit, proto jsem si zvolil lepší kariéru. Jako zpěvák už jsem mohl klidně uživit rodinu. Tenor se stal mou vášní, ale nikdy to nezabilo mou lásku k dirigování. Nelituji toho, že zpívám, jinak bych tady nebyl," poznamenal José.

V jednom článku ho prý dokonce označili jako dirigenta, který zpívá pro potěšení. "Není to ale pravda, musím ale platit účty za dům a telefon," zavtipkoval si zpěvák. Během svého koncertu, který bude mít 31. ledna ve Smetanově síni obecního domu a bude odvysílán také ze záznamu Českou televizí, zastoupí částečně místo dirigenta. "Budu ale dirigovat jenom předehry, nic originálního. Jsou to ale nádherné skladby," konstatoval tenor. (Korzo)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Berani, nyní máte pocit, že zvládnete všechno na jedničku. Největší plány máte s bydlením a rodinným životem. Už teď si chcete rozmyslet letní dovolenou u moře! To by byl super dárek…

Nejčtenější články

Doporučujeme