Můj muž je posedlý těhotnými ženami

13. 7. 2015
Můj muž je posedlý těhotnými ženami
Je hezké, když žena připadá muži atraktivní i v době těhotenství. Zdá se ale, že v případě naší čtenářky to přerostlo únosnou mez...

„Asi jsem už hysterická, jak říkají mí kamarádi, ale já ve svém okolí nemůžu vystát jedinou těhotnou ženu. Pokaždé, když se dozvím, že některá z našich známých je v jiném stavu, polije mě horko. Kdo nezažil, nepochopí. Můj manžel je totiž posedlý těhotnými ženami.

Ne že by je chtěl přímo do postele, tak daleko to naštěstí nedošlo, ale i tak jsem z něj zoufalá. Možná jsem jen přecitlivělá, ale posuďte sami.

Když jsem se s manželem seznámila, byla jsem vykulená středoškolačka, zatímco jemu už bylo 25. Asi po roce našeho vztahu začal mluvit o dětech, přestože já studovala teprve 3. ročník gymnázia. Tenkrát mi to ještě divné nepřipadalo a myslela jsem si, jak moc mě miluje.

Vdávala jsem se ve 20 letech, z lásky, s příslibem manželovi, že s dítětem nebudeme otálet. Otěhotněla jsem brzy. Jenže v tom okamžiku začalo něco, co by mě ani ve snu nenapadlo. Od chvíle, kdy jsem manželovi ukázala pozitivní těhotenský test, se změnil takřka od základu.

Nevím, jak to nejlépe popsat, ale udělal si ze mě bohyni. A nutno podotknout, že já o to vůbec nestála. Zatímco jsem unavená a bílá jako stěna běhala každou chvíli zvracet, můj manžel obvolával veškeré příbuzenstvo a všechny naše společné přátele a všem jim sáhodlouze vykládal, že už „jsme těhotný“.

Nakoupil veškerou dostupnou literaturu o těhotenství, ale hlavně - nový foťák. Denně mě nutil pózovat a fotil mé rostoucí bříško, zepředu, z profilu, zespodu. Fotky si archivoval a popisoval do nejmenšího detailu. Jeho neustávající pozornost mě zprvu těšila, ale nějak jsem postupně nabývala dojmu, že více než já ho fascinuje pouze moje břicho. Tak to trvalo celé těhotenství a mě to dohánělo k šílenství.

Naštěstí se po 9 měsících narodil náš syn a všechno utichlo. Manžel byl sice šťastný, Péťu má rád a vzorně se o něj stará, ale ty záblesky z jeho očí po porodu zmizely. Foťák uklidil do skříně a žili jsme zase normálním životem.

Ne ale nadlouho. Po roce totiž otěhotněla švagrová. Zatímco jeho „řádění“ při mém těhotenství by se ještě dalo pochopit, že totéž předvede i u ní, to už bylo i na mě moc.

Začal k nám bratra se švagrovou dokola zvát na návštěvu, přestože dřív se u nás stavili maximálně na Vánoce. Když dorazili, motal se stále jen kolem ní a skládal jí jeden kompliment za druhým, jak jí to sluší, jaká je krásná matka, jak září a takové ty řeči. Samozřejmě že vyhrabal i foťák. V okamžiku, kdy chtěl začít zvěčňovat její zatím ještě ploché břicho, jsem už zasáhla a vysvětlila mu, že se chová krajně nevhodně. Sice vůbec nechápal, o čem mluvím, ale přestal.

Když pominu detaily, které si asi už snadno domyslíte, tak nejhorší na tom je, že mu to dodneška zůstalo. Kdykoliv se v našem okolí objeví těhotná žena, mému manželovi se rozsvítí oči a chová se doslova, jako by byl jejím stavem hypnotizován. Mně pak nezbývá než se omlouvat a tiše skřípět zubama. A přemýšlet, zda nakonec nejsem ta divná já.“

autor: Lucie Peterová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento týden je pro vás z pracovní stránky utrpěním. Neberte všechno úplně vážně a trochu se uvolněte. Problémy navíc si děláte tak trochu sami. Udělejte si v tom fungující systém a…

Nejčtenější články

Doporučujeme