Multimiss Lenka Taussigová jasnou favoritkou většiny diváků

9. 4. 2002
Multimiss Lenka Taussigová jasnou favoritkou většiny diváků
Celkem pět šerp, ale nikoliv titul nejcennější - to je úlovek, který nemá v historii Miss České republiky obdoby. Podařilo se ho vytvořit rodačce z Neštěmic - dvacetileté studentce ekonomie Lence Taussigové. Rozhovor

Multimiss Lenka Taussigová
jasnou favoritkou většiny diváků

Magda Peterková

Celkem pět šerp, ale nikoliv titul nejcennější - to je úlovek, který nemá v historii Miss České republiky obdoby. Podařilo se ho vytvořit rodačce z Neštěmic

  1. dvacetileté studentce ekonomie Lence Taussigové.

Kudrnatá a velmi půvabná dívka s jiskrou v modrých očích byla jednou z favoritek už od chvíle, kdy byla vyhlášena jako Miss Internet. Tu volili všichni, kteří navštívili webové stránky soutěže a hlasovali pro některou z 18 finalistek.

Další stuhu získala Lenka díky čtenářům českých periodik, kteří hlasovali prostřednictvím kupónů z časopisů a novin. Do třetice se pak mohla radovat z historicky prvního titulu Miss TV diváků - pomocí SMS zpráv o ní jako o své favoritce na nejkrásnější dívku rozhodli všichni, kteří při sledování přímého televizního přenosu zaslali mobilem svůj hlas.
"Do počtu" pak ještě přibyly ceny od hlavních reklamních partnerů: za "nejkrásnější vlasy" od firmy Wella a za "nejkrásnější úsměv" od společnosti Intersnack prezentující značku Wolf.

Přesto nebrala svou "prohru" nijak tragicky. "Vždycky jsem bývala spíš stydlivá a zamlklá, otrkala jsem se až během posledních dvou let, kdy se věnuji modelingu. Naši dokonce říkají, že mě nepoznávají a obdivují mou odvahu vyjít ven na pódium," usmívá se Lenka.

Součástí jejích cen, mezi kterými nechybí ani počítač a automobil Toyota, je i šance utkat se s dalšími kráskami o titul Miss International v japonském Tokiu. "Anglicky se učím, ale do japonštiny se pouštět nebudu," podotýká Lenka.

Svou budoucnost vidí celkem střízlivě a pragmaticky. "Počítače už doma máme dva, ale rozhodně se u nás najde uplatnění i pro ten, co jsem vyhrála," usmívala se po skončení celého finále Lenka, která na sebe prozradila, že ve škole má ráda účetnictví a jednou by chtěla podnikat se svým otcem. Ale do té doby ji čekají ještě čtyři roky vysokoškolských studií. Zda přece jen nedá přednost světu módy, to teprve ukáže čas.

autor: Magda Peterková
foto: Missczech.com

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestli jste si mysleli, že vám víkend zlepší náladu, byl to omyl. Už dneska budete totiž stejně nakvašení jako před ním. Možná by to chtělo nějakou změnu v zaměstnání nebo nového koníčka.…

Nejčtenější články