Multimiss Lenka Taussigová jasnou favoritkou většiny diváků

9. 4. 2002
Multimiss Lenka Taussigová jasnou favoritkou většiny diváků
Celkem pět šerp, ale nikoliv titul nejcennější - to je úlovek, který nemá v historii Miss České republiky obdoby. Podařilo se ho vytvořit rodačce z Neštěmic - dvacetileté studentce ekonomie Lence Taussigové. Rozhovor

Multimiss Lenka Taussigová
jasnou favoritkou většiny diváků

Magda Peterková

Celkem pět šerp, ale nikoliv titul nejcennější - to je úlovek, který nemá v historii Miss České republiky obdoby. Podařilo se ho vytvořit rodačce z Neštěmic

  1. dvacetileté studentce ekonomie Lence Taussigové.

Kudrnatá a velmi půvabná dívka s jiskrou v modrých očích byla jednou z favoritek už od chvíle, kdy byla vyhlášena jako Miss Internet. Tu volili všichni, kteří navštívili webové stránky soutěže a hlasovali pro některou z 18 finalistek.

Další stuhu získala Lenka díky čtenářům českých periodik, kteří hlasovali prostřednictvím kupónů z časopisů a novin. Do třetice se pak mohla radovat z historicky prvního titulu Miss TV diváků - pomocí SMS zpráv o ní jako o své favoritce na nejkrásnější dívku rozhodli všichni, kteří při sledování přímého televizního přenosu zaslali mobilem svůj hlas.
"Do počtu" pak ještě přibyly ceny od hlavních reklamních partnerů: za "nejkrásnější vlasy" od firmy Wella a za "nejkrásnější úsměv" od společnosti Intersnack prezentující značku Wolf.

Přesto nebrala svou "prohru" nijak tragicky. "Vždycky jsem bývala spíš stydlivá a zamlklá, otrkala jsem se až během posledních dvou let, kdy se věnuji modelingu. Naši dokonce říkají, že mě nepoznávají a obdivují mou odvahu vyjít ven na pódium," usmívá se Lenka.

Součástí jejích cen, mezi kterými nechybí ani počítač a automobil Toyota, je i šance utkat se s dalšími kráskami o titul Miss International v japonském Tokiu. "Anglicky se učím, ale do japonštiny se pouštět nebudu," podotýká Lenka.

Svou budoucnost vidí celkem střízlivě a pragmaticky. "Počítače už doma máme dva, ale rozhodně se u nás najde uplatnění i pro ten, co jsem vyhrála," usmívala se po skončení celého finále Lenka, která na sebe prozradila, že ve škole má ráda účetnictví a jednou by chtěla podnikat se svým otcem. Ale do té doby ji čekají ještě čtyři roky vysokoškolských studií. Zda přece jen nedá přednost světu módy, to teprve ukáže čas.

autor: Magda Peterková
foto: Missczech.com

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nutno podotknout, že má protějšek stále pochmurnou náladu. Mnoha názory vás štve, ale vy nejste také jedničky. Můžete si podat ruce. Vykašlete se na všechny odlišnosti a dopřejte si…

Nejčtenější články

Doporučujeme