Musíme trpět alergiemi ?

28. 3. 2000
Astma, ekzém, senná rýma mají něco společného, alergie, které je vyvolávají. Vznikají jako reakce těla na něco, k čemu je zvýšeně citlivé ( pyl, prach, srst domácích zvířat, potraviny jako vejce, mléko, čokoláda

Musíme trpět alergiemi ?

Astma, ekzém, senná rýma mají něco společného, alergie, které je vyvolávají. Vznikají jako reakce těla na něco, k čemu je zvýšeně citlivé ( pyl, prach, srst domácích zvířat, potraviny jako vejce, mléko, čokoláda… Označujeme je jako alergeny, kterým se tělo brání uvolňováním protilátek a zvýšeným vylučováním histaminu a jemu podobných sloučenin, které vyvolávají příznaky alergie. K jejich potlačení lékaři často používají antihistaminika. Často je ale velmi obtížné určit rozdíl mezi pravou alergií, přecitlivělostí a nesnášenlivostí.

Co dělat a nedělat při alergii:

  • Pokuste se zjistit, co je vašim příznakům společné. Pokud kýcháte při domácím úklidu, můžete být alergičtí na prach, alergická rekce na parfém se projeví nejčastěji jako vyrážka na krku či zápěstí.
  • Kojte novorozeně minimálně prvního půl roku jeho života, posílíte tak jeho imunitní systém a vyhnete se alergenům v kravském mléce. To je zejména důležité tehdy, pokud matka trpí astmatem, ekzémy či jinými alergickými reakcemi.
  • Naučte se zvládat stres, úzkost a napětí, protože ty mohou zvyšovat četnost a závažnost alergických reakcí.
  • Zkuste co nejvíce zlepšit váš zdravotní stav, zdravá výživa, odpočinek a relaxace se jistě projeví.
  • Nepovažujte za jisté, že vaše obtíže musí být nutně spojeny s alergiemi, mohou být projevem jiného onemocnění.

Příště více o příčinách alergií a různých metodách léčby.

Autor: Anna A.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Vztahy s rodinou jsou fantastické a prožíváte opravdu pohodové období. Milé Panny, klidně si naplánujte hezký víkend, ale zase se nepřetěžujte. Tělo i mysl si potřebují odpočinout, a to je…

Nejčtenější články

Doporučujeme