Musíte snídat, když hubnete, či je lepší snídani vynechat? Jak je to doopravdy

29. 11. 2020
Musíte snídat, když hubnete, či je lepší snídani vynechat? Jak je to doopravdy
Pravděpodobně jste už slyšeli, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne, a to i v případě diety. Závěry výzkumů na téma vynechávání snídaně nejsou ale jednoznačné. Některé naznačují, že pokud budete snídat, budete rychleji spalovat a tedy hubnout, jiné zase ukazují, že snídaně může u někoho vést naopak k přírůstku hmotnosti. Podle čeho se tedy řídit?

"Pro" snídani

Výzkumy, které snídani při hubnutí doporučují, naznačují, že je prospěšná, ale je nutné snídat především proteiny, tedy bílkoviny. Vhodná je například vaječná omeleta, vejce natvrdo či proteinové palačinky, které si můžete připravit sami ze svých surovin nebo koupit již hotové. Právě proteiny vám pomohou předcházet chutím a vlčímu hladu později během dne, především konzumaci vysocekalorických chuťovek z automatů či z rychlého občerstvení. Zdravě vyvážená snídaně s obsahem bílkovin a komplexních sacharidů a vlákniny vám pomůže, abyste se cítili nasycení.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Naplánujte si den, abyste vše stihli. Své místo musí mít práce, péče o děti i volný prostor pro odpočinek. Merkur je v příjemném trigonu s vaším znamením, a proto se vám profesně daří.…

Nejčtenější články

Doporučujeme