Musíte snídat, když hubnete, či je lepší snídani vynechat? Jak je to doopravdy

29. 11. 2020
Musíte snídat, když hubnete, či je lepší snídani vynechat? Jak je to doopravdy
Pravděpodobně jste už slyšeli, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne, a to i v případě diety. Závěry výzkumů na téma vynechávání snídaně nejsou ale jednoznačné. Některé naznačují, že pokud budete snídat, budete rychleji spalovat a tedy hubnout, jiné zase ukazují, že snídaně může u někoho vést naopak k přírůstku hmotnosti. Podle čeho se tedy řídit?

"Pro" snídani

Výzkumy, které snídani při hubnutí doporučují, naznačují, že je prospěšná, ale je nutné snídat především proteiny, tedy bílkoviny. Vhodná je například vaječná omeleta, vejce natvrdo či proteinové palačinky, které si můžete připravit sami ze svých surovin nebo koupit již hotové. Právě proteiny vám pomohou předcházet chutím a vlčímu hladu později během dne, především konzumaci vysocekalorických chuťovek z automatů či z rychlého občerstvení. Zdravě vyvážená snídaně s obsahem bílkovin a komplexních sacharidů a vlákniny vám pomůže, abyste se cítili nasycení.

TIP NA VIDEO: Kolik porcí denně bychom měli sníst?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Tento týden začal přímo fantasticky a ani dnešek nebude jiný. Naučili jste se zdravé sebekritice, jste zodpovědní a vnímaví. Právě tyto vlastnosti vám na začátku měsíce scházely. Pokud se…

Nejčtenější články

Doporučujeme