MUSLIMOVÉ MEZI CELEBRITAMI: Kdo ze slavných věří v Alláha?

3. 4. 2016
Islám je druhé největší náboženství na světě, proto nikoho nepřekvapí, že v tak rozsáhlé komunitě najdeme mnoho muslimů z řad celebrit. Některé se k víře otevřeně hlásí, jiní to tají. Chcete vědět, kdo má odvahu jít s kůží na trh?
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 • Mezi odvážlivce patří například Akon, celým jménem Aliaune Damala Akon Thiam, zpěvák, hudební producent a textař se sice narodil ve Spojených státech, ale vyrůstal v Senegalu. Celá jeho rodina Islám vyznává a sám Akon přiznal, že má více manželek. Jen jedna by ho prý nikdy neuspokojila…
 • Také slavný rapper Busta Rhymes se svou fascinací Islámem nikdy netajil a tak se rozhodl přijmout muslimskou víru. Jako na potvoru ale rozhněval muslimy kvůli prostořekosti v písni Arab Money, která muslimy dost uráží.
 • Muž, který okouzlil svět svým pohybovým talentem a jedinečným zpěvem se také objevuje na seznamu těch, kteří konvertovali k Islámu. Michael Jackson tuto víru údajně přijal v roce 2008 v domě svého kamaráda v Los Angeles.
 • Tenhle mistr těžké váhy v roce 1992 konvertoval k islámu. Mike Tyson tak Učinil během svého pobytu ve vězení, kde si odseděl tři roky za znásilnění.
 • Rapper Snoop Doog konvertoval k islámu, když se v roce 2009 zúčastni velkého shromáždění amerického sdružení muslimů černošského původu. Tehdy hrdě a velmi hlasitě islám propagoval, ale dnes tvrdí, že na tom není zrnko pravdy. Jeho vírou je prý rastafariánství.
 • Bývalá supermodelka Hanel Iman se narodila v Somálsku a mluví pěti jazyky. Za svou víru se nestydí a veřejně prohlašuje, že sice muslimka je, ale nikoliv ortodoxní. Asi na tom něco bude, neboť často čelí kritice, že si vybírá partnery „nemuslimského“ původu.
 • Blonďatá kosovská Albánka, zpěvačka Rita Ora žije v Londýně. Protože se narodila v zemi s velkou muslimskou populaci, dá se předpokládat, že jí muslimská kultura není cizí. Ona sama o sobě říká, že ač je její matka katolička a otec muslim, nikdy ji rodiče víru nevnucovali. „Vychovávali mne tak, abych si rozhodla o sobě sama. A jestli jsem muslimka, nikomu do toho nic není“.
 • Také supermodelka Gigi Hadid se vyhýbá odpovědi na otázky týkající se jejího náboženství, které naznačují, že je muslimka, a má k tomu dobrý důvod. Každý měsíc se na internetu objeví šest a půl tisíce dotazů: "Je Gigi Hadid muslim?" Gigi reaguje vždy stejně – moje vyznání je jen moje věc. A má pravdu, neboť aféry, zvláště kolem pití, drog a sexu zpochybňují muslimskou víru i kázeň. Nebo že by to islám toleroval?
 • Janet Jackson, sestra zesnulého krále popu Michaela Jacksona, začala uctívat Alláha. Učinila tak poté, co se provdala za katarského miliardáře Wissama al Manu. Aby toho nebylo málo, muslimem se stal i Michaelův bratr Jermaine. Ten se tak rozhodl v roce 1989 po návštěvě Bahrainu.
 • Dvojice Georg a Amal Clooney je slavná ze všech stran. Ona je úspěšná právnička, on slavný herec., takže jsou neustále v hledáčku médií. Georg je čistokrevný katolík a o Amal se psalo, že je muslimka. Její otec je členem drúzské komunity, jedné z mnoha odnoží islámského náboženství, matka je sunnitská muslimka. Drúzové na svou víru nikoho neobracejí a není dokonce možné k nim konvertovat. Mezi jejich specifikum patří loajalita k zemi, v níž žijí. Ještě, že Amal žije v Americe a specializuje na mezinárodní právo a lidská práva. V rodné zemi, Libanonu, by to pravděpodobně jako žena měla mnohem těžší.
 • Škola svádění, Dostaň ho tam nebo Kámoš napořád, říká vám to něco? To jsou filmové role komika Azize Ansari, který se narodil v Jižní Karolině, ale matka pochází z tamilské rodiny a otec má také indické kořeny. Aziz o sobě tvrdí, že je ateista. Asi na tom něco bude, protože se v roce 2014 provalilo, že udržuje vztah s profesionálním kuchařem Courtneyem McBroom. Takže? Jako praktikující muslim by ve své víře neobstál.
 • Renomovaný kardiolog a televizní moderátor Dr. Oz propagující alternativní medicínu nemá k islámu daleko, a také se k němu hrdě hlásí. Jako dítě tureckých imigrantů vyrůstal ve smíšeném muslimském prostředí, kde jeho otec praktikoval tradiční islám, zatímco rodina jeho matky patřila k sekulárním muslimům. Jablko tedy nepadlo daleko od stromu.
 • Americký rapper T-Pain, skutečným jménem Faheem Rashad Najm, vyrůstal v islámské rodině, takže je praktikujícím muslimem. Co je však zarážející, že jeho náboženské názory mohou být občas trochu diskutabilní, a to zejména s ohledem na kontroverzní texty jeho písní.
 • Shaquille O'Neal, bývalý basketbalista se se svou vírou svěřil světu před pěti lety prostřednictvím videa, které zveřejnil na YouTube. Tehdy prohlásil, že se chystá na posvátnou muslimskou pouť hadždž, aby dokázal, že je muslimství opravdu hoden. Což o to, v arabštině jeho jméno Shaquille Rashaun znamená "malý bojovník“, tak doufejme, že zůstane jen u pouti.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Letní počasí vás vybízí k aktivnímu způsobu využití volného času. Jenže vy jste unavení a nemáte sílu na dlouhou cyklo vyjížďku a náročnou túru. To vůbec nevadí! Běžte jen na procházku,…