Muž se cítí jako pes. Žije ve velké boudě a živí se granulemi

9. 11. 2013
Muž se cítí jako pes. Žije ve velké boudě a živí se granulemi
Štěká na všechny kolemjdoucí psy, honí projíždějící auta, psí granule má v misce na zemi a žije ve velké boudě. Na tom by nebylo nic divného, kdyby tenhle velký pes vlastně nebyl člověk.

Sedmačtyřicetiletý Garry Matthews, nezaměstnaný IT technik, se mění ve psa kdykoliv to jen trochu jde. Ve svém domě žije sám, ve velké psí boudě.Misku s vodou a poctivými psími granulemi má jako správný pes na zemi.

„Srst“

Protože se Garry narodil jako člověk, psí „srst“ si musel vyrobit. Stvořil si ji z papírových proužků. Působí v ní jako velký bílý pes. Pokud nemá svůj „kožich“ na sobě, aspoň si ze svých dlouhých vlasů učeše psí ouška a na krk nasadí nezbytný obojek A nevychází bez své oblíbené pískací hračky. Zkrátka pejsek, jak se patří.

Jak to celé začalo?

Počátek tohoto zvláštního příběhu se datuje až do roku 1979, kdy jej zaujal seriál Pes Boomer. Jak říká sám Garry: „Okouzlilo mě to, jak tenhle pes dokázal pomáhat lidem napříč městy s nejrůznějšími problémy. Navíc jsem studoval jeho chování a učil se ho,“ vysvětluje Garry, a dodává: „Jedinečný mix Boomera a Garryho ze mě dělá jedinečnou bytost.“

Garry, nebo Boomer?

V roce 2010 se zkusil nechat přejmenovat – ano, správně, na Boomera. Bohužel či bohudík narazil na soudce, který neměl pro jeho životní postoj pochopení, a jeho žádosti nevyhověl. Jako jeden z důvodů uvedl i fakt, že v případě, že by se stal svědkem nehody, tak napůl pes těžko může podat hodnověrné svědectví. „Aspoň jsem požádal přátele, aby mi říkali mým psím jménem,“ říká Garry, vlastně Boomer, smířeně.

Štěká, a nekouše

Každý správný pes štěká. Pokud vás napadlo, jak si s tím poradil, pak vězte, že i zde pomohl Boomer. „Poslouchal a trénoval jsem štěkání tak dlouho, dokud nebylo věrné a ve finále se mi to opravdu podařilo,“ usmívá se Garry pyšně.

Okolí

Nejbližší okolí si na jeho prapodivné chování už zvyklo. A ti, kteří jej neznají a potkají jej jako Boomera, se většinou krásně baví. „S negativními reakcemi se skoro nesetkávám, většinou jsou lidé pobavení a zlepším jim den,“ říká Garry. Nicméně, které z vás se líbí představa, že vám manžel oddaně panáčkuje u nohou a čeká, až mu hodíte něco od stolu?

Není zdaleka sám

Máte pocit, že Garry je takový exot sám? Věřte, že ne. Podobných lidí je jen v USA poměrně početná skupina. Dokonce se jim věnuje i známý časopis National Geographic, který tyto lidi mapuje již od osmdesátých let. Tato skupina má dokonce oficiální název „Furry,“ což v překladu znamená „kožich“ a označují se tak lidé, kteří se převlékají za zvířata a věří, že jimi opravdu jsou, akorát mají lidskou inteligenci a schopnost chodit po dvou místo po čtyřech.

Soused: Boomer se mi stará o počítač. A dobře.

Nejlepší referenci Boomerovi dává jeho soused: „Znám Boomera přes čtyřiadvacet let. Nikdy jsem od něj nechytil blechy, zato mi excelentně servisuje počítač. Jediné, co mi nejde do hlavy, je, jak to, že pořád vypadá tak mladě. Jako kdyby na něj přibývající roky neměly vůbec žádný vliv.“ A to mu všichni můžeme jenom závidět….

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V úterý bude úplněk, tedy přesněji luna v Rybách a Slunce v Panně. Již dnes na sobě můžete pozorovat jisté změny, které budou pozitivní. Na druhou stranu se ubraňte divným emocím, které…