Muž sexuálně zneužíván

24. 4. 2002
Muž sexuálně zneužíván
Když osmnáctiletý Antony King získal práci v jedné z londýnských poboček hypotéční banky Velké Britanie Abbey National, nemohl tušit, jakým martýriem projde. Každý den prý musel poslouchat nepřístojné narážky či nemravné návrhy od svých kolegyň a nadřízených žen.

Muž sexuálně zneužíván

Když osmnáctiletý Antony King získal práci v jedné z londýnských poboček hypotéční banky Velké Britanie Abbey National, nemohl tušit, jakým martýriem projde. Každý den prý musel poslouchat nepřístojné narážky či nemravné návrhy od svých kolegyň a nadřízených žen. King nyní tvrdí, že se dámy nedokázaly se ctí vyrovnat s přítomností jediného zástupce silného pohlaví na pracovišti.

Nyní se proto celou záležitostí zabývá londýnský soud.
Kolektiv, do kterého Antony nastoupil, byl výlučně ženský. Mladý úředník tvrdí, že sexuální pronásledování začalo ihned po nástupu na pracoviště. Tuto stresující situaci dokázal snášet tři měsíce, pak se dostal do hlubokých depresí.
„Bylo to hrozné! Musel jsem požádat o propuštění,“ stěžuje si Antony. „Cítil jsem se vyděšeně a zranitelně. Nakonec jsem z toho onemocněl. Bylo jasné, že kolegyně zneužívají svého postavení lidí, kterým se pracovně musím podřídit. Udělaly mi ze života peklo!“
Nyní žádá frustrovaný mladík od firmy odškodné ve výši zhruba padesáti tisíc eur. King navíc tvrdí, že management této banky věděl velmi dobře, co se ve filiálce děje. Podle jeho tvrzení však nikdo z vedení neudělal nic, aby zlovůli kolegyň zastavil.
Nyní záleží na šetření soudu, jaká kárná opatření z daných faktů vyvodí. Případy, ve kterých je na pracovišti obtěžován muž ženami, se totiž před soud dostávají velmi zřídka. Podle průzkumu se pouze pět procent postižených odváží své trýznitele vůbec žalovat, a pouhou desetinu z těchto ohlášených případů řeší nakonec soud!

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Do cesty vám vstoupí zajímavá finanční nabídka, která se neodmítá. Zamyslete se nad ní, ale možná přijde ještě lepší. Šéf je na vás pořád trochu naštvaný, i když plníte své úkoly dokonale.…

Nejčtenější články

Doporučujeme