Může být lesba otcem ?

27. 7. 2001
Nová technika oplodnění by mohla lesbám umožnit mít společné dítě bez nutnosti použít mužské sperma.

Může být lesba otcem ?

Nová technika oplodnění by mohla lesbám umožnit mít společné dítě bez nutnosti použít mužské sperma.

Technologicky je náš svět tak daleko, že sami nedokážeme rozhodnout, zda je některý objev správný nebo ne. Na Univerzitě v Melbourne se provádějí pokusy s oplodněním myší jinou než pohlavní buňkou. Tato technologie by mohla umožnit oplodnění ženy pomocí buňky z jiné ženy. Lesby by tak mohly mít společné děti. Staly by se tak opravdovou biologickou matkou a biologickým "otcem".
Muži jsou na tom o něco hůře. Pokud si však najdou náhradní matku rodičku, neměl by v budoucnu být problém porodit dítě, které má oba rodiče muže.

Je ale takové soužití správné? Ve většině demokratických zemí je registrované partnerství buď povoleno, nebo se projednává v té či oné podobě. Téměř všude však není povoleno jakékoli společné vychovávání dětí.
Důvodem není, jak si každý myslí, špatný vliv na vychovávané děti, ale především upřednostnění heterosexuálních párů coby adoptivních rodičů. Jednoduše řečeno, proč by dítě měly vychovávat lesby (nebo homosexuální muži), když jej mohou vychovávat běžní rodičové (muž a žena).

Až se výzkumy v Melbourne dostanou tak daleko, že lesbám umožní mít společné děti, budou se muset zákonodárci, ale i celá společnost zamyslet nad tím, zda něco takového je přípustné.

autor: Karel N.

Jaký je váš názor? Je správné, aby lesby či homosexuální muži vychovávali společně děti?

Témata článku:   

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Tento měsíc vás čeká rychlejší posun zpět nebo naopak prudké zabrzdění. Mějte na paměti, že úspěch se k vám dostaví jen v tom případě, když budete na věcí a nepoženete se za vidinou…

Nejčtenější články

Doporučujeme