Studená sprcha večer
Zapomeňte před spaním na studenou sprchu a dejte přednost teplé. Teplá voda totiž otevře póry a z těla tak může unikat horkost. Teplou sprchou se navíc zklidní organismus a lépe se připraví na spánek. Pokožka tak bude mít čas se přes noc zregenerovat. Studenou sprchu si nechte na ráno, kdy váš organismus nakopne k životu.
Pozor na horkou vodu
Jestli jste si oblíbila horkou sprchu, buďte opatrná. Příliš horká voda totiž vašemu tělu také neprospívá, protože pokožka trpí. Dlouhá a teplá sprcha ji totiž zbavuje přírodních olejů, čímž se vysušuje a často vede k dalším problémům, jako je zhoršení ekzému, nebo k podráždění i u lidí, kteří na citlivou pokožku netrpí. Pro zdravou pleť je nejvhodnější krátká sprcha v teplé, ale ne horké vodě.
Špatný výběr mýdla
Pozor na nekvalitní sprchové gely! Ty, které tvoří hodně pěny, jsou naprosto nevhodné, protože zbavují kůži přírodních olejů. Proto se nemůžete divit, že po sprchování míváte suchou a hrubou pokožku. Ta nejhorší věc, kterou můžete své kůži udělat, je umýt se klasickým mýdlem v kostce. Nejvhodnější jsou proto sprchové gely nebo oleje, které zachovají kůži její přirozenost.
Dostatečné opláchnutí
Jste neustále ve spěchu, a tak se vám často stává, že vám při vylézání ze sprchy ulpí na těle trocha pěny? Podle dermatologů může tento jev také velmi podráždit pokožku a způsobit její vysušení. Buďte proto při sprchování pečlivější a ujistěte se, že jste ze sebe mýdlo smyla důkladně.
Drsný ručník
Možná si říkáte, že drsné tření pokožky ručníkem je pro vaše tělo zdravé, protože ho prokrví. Není to ale pravda. Právě po sprše jsou vaše póry rozevřené a pokožka je citlivá, sušení ručníkem ji proto může narušit, nehledě na to, že v osušce rády přebývají bakterie, které se mohou dostat do oděrek a způsobit problémy. Pokud máte čas, nechte raději kůži přirozeně oschnout, v opačném případě se opatrně otírejte jen směrem dolů. Nezapomeňte na následné vyživení pokožky a vždy použijte zvláčňující tělové mléko.