Můžete díky chůzi zhubnout a zbavit se tuku na břiše? Je dokázáno, že ano!

20. 4. 2019
Můžete díky chůzi zhubnout a zbavit se tuku na břiše? Je dokázáno, že ano!
Chcete-li zůstat fit a zdraví, musíte pravidelně cvičit. Je to i proto, že fyzická aktivita snižuje riziko vzniku zdravotních komplikací včetně srdečních onemocnění, cukrovky a rakoviny. Pohyb je samozřejmě taky prospěšný pro hubnutí a udržení si váhy. Nejjednodušší je začít chodit – tak se teď na Velikonoce seberte a běžte na procházku.

Chůzí spalujete kalorie

Člověk samozřejmě energii potřebuje, potřebuje se najíst, aby vůbec mohl fungovat  dýchat, myslet a pohybovat se. Minimální energetický příjem se ale pro každého z nás liší a je ovlivněn hmotností, pohlavím, geny i úrovní aktivity. A co si budeme povídat, většinou toho sníme víc než potřebujeme  zejména o svátcích, jako jsou teď Velikonoce. Jenže když je na stole tolik dobrot? Není nic jednoduššího než zvýšit výdej energie a pak si můžete dopřát i nějakou tu sladkost. Navíc když se budete hýbat, zrychlíte si i klidový metabolismus a budete rychleji spalovat, i když se zrovna nehýbete. Je totiž prokázáno, že fyzicky aktivní lidé spalují více kalorií.

Když půjdete na hodně pomalou procházku se psem, za hodinu spálíte 178 kcal (pokud vážíte 60 kilogramů). Pokud vážíte 70 kg, už spálíte 209 kcal. Pokud zrychlíte a půjdete tempem 4 km/hod, spálíte 192 kcal (při 60 kg), respektive 225 kcal při 70 kg. Chcete-li zvýšit intenzitu chůze a spalovat více kalorií, choďte po kopcovitém terénu nebo tam, kde je aspoň mírné stoupání.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízenému se nelíbí vaše pomalé pracovní tempo a ani výsledky. Přišli jste na to, že máte na svých bedrech mnoho práce a nestíháte ji. Jenže nadřízený nemá slitování a chce od vás…