Můžete díky chůzi zhubnout a zbavit se tuku na břiše? Je dokázáno, že ano!

10. 5. 2022
Chcete-li zůstat fit a zdraví, musíte pravidelně cvičit. Je to i proto, že fyzická aktivita snižuje riziko vzniku zdravotních komplikací včetně srdečních onemocnění, cukrovky a rakoviny. Pohyb je samozřejmě prospěšný i pro hubnutí a udržení si váhy. Nejjednodušší je začít chodit – tak se vydejte ven na procházku.

Chůzí spalujete kalorie

Člověk samozřejmě energii potřebuje, musí se najíst, aby vůbec mohl fungovat  dýchat, myslet a pohybovat se. Minimální energetický příjem se ale pro každého z nás liší a je ovlivněn hmotností, pohlavím, geny i úrovní aktivity. A co si budeme povídat, většinou toho sníme víc, než potřebujeme  zejména o svátcích. Jenže když je na stole tolik dobrot? Není nic jednoduššího než zvýšit výdej energie a pak si můžete dopřát i nějakou tu sladkost. Když se navíc budete hýbat, zrychlíte si i klidový metabolismus a budete rychleji spalovat, i když se zrovna nehýbete. Je totiž prokázáno, že fyzicky aktivní lidé spalují více kalorií.

I před dlouhou chůzí je potřeba se protáhnout! Jak na to? Podívejte se na video:

Když zrychlíte, spálíte víc

Když půjdete na hodně pomalou procházku se psem, za hodinu spálíte 178 kcal (pokud vážíte 60 kilogramů). Pokud vážíte 70 kg, už spálíte 209 kcal. Pokud zrychlíte a půjdete tempem 4 km/hod, spálíte 192 kcal při 60 kg, respektive 225 kcal při 70 kg. Chcete-li zvýšit intenzitu chůze a spalovat více kalorií, choďte po kopcovitém terénu nebo tam, kde je aspoň mírné stoupání.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

První podzimní měsíc se blíží ke svému konci a vy jste stále nepříjemně naladění. I když je to o poznání lepší než před pár dny, stále nejste v kondici. Bohužel se vaše forma nezlepší, do…