Muži, kteří nenávidí ženy

4. 5. 2010
Muži, kteří nenávidí ženy
Před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností mladá dívka Harriet Vanger, členka mocné rodiny Vangerů.

Její tělo ani nic jiného, co by potvrzovalo vraždu, se však nikdy nenašlo, s čímž se spokojili všichni kromě jejího strýce, strojírenského magnáta.

Ten si nyní najímá nesourodou dvojici novináře Mikaela (M. Nyqvist) a poněkud ujeté hackerky Lisbeth (N. Rapace), kteří pro něj mají zjistit, co se vlastně tehdy stalo.

Jak ale Mikael a Lisbeth postupně pronikají do tajů případu, začínají vyplouvat na povrch zajímavé záležitosti týkající se rodiny Vangerů, které by raději měly zůstat navždy skryty.

Duo všetečných zvědavců brzy zjistí, že Vangerovi nejsou pouze mocní, ale také velmi důkladní v ochraně svých zvrácených soukromých záležitostí.

Detektivní příběh inspirovaný stejnojmenným románem Stiega Larssona, který patří mezi nejúspěšnější knihy poslední doby, se tak z relativně obyčejné zápletky stává strhujícím thrillerem, který vás nenechá ani chvíli v klidu.

„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu Moje Psychologie.„

ČTĚTE TAKÉ:

Český pivní festival bude letos delší!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dechberoucí sobotní den je na dosah ruky. Máte ho ve svých rukou. Pro svobodné to bude jednoduché, protože se s přáteli vydají za dobrodružstvím bez hádek. Zato zadaní na sobě musí…

Nejčtenější články

Doporučujeme