Muži nerozeznají květiny !!

7. 6. 2003
Také rádi dostáváte květiny od svých milujících mužů, ale oni je nosí jen málo a pouze k svátku a podobně. Vůbec se není čemu divit.

Muži nerozeznají květiny !!

Klepněte pro větší obrázek Také rádi dostáváte květiny od svých milujících mužů, ale oni je nosí jen málo a pouze k svátku a podobně. Vůbec se není čemu divit. Muži nemají ke květinám tak kladný vztah jako ženy. Podle výzkumů Northumbrijské univerzity v Newcastle-upon-Tyne ženy mají lepší rozpoznávací vlastnosti u rostlin než muži. Například na základě jednoduchého testu, kdy měl stejný počet mužů i žen najít tři rostliny zamíchané mezi 45 různých rostlin. Ženám na tento lehký úkol stačilo v průměru 25 vteřin, zatímco muži potřebovali více než 40 vteřin.
Testy potvrzují sběračskou teorii o funkci žen v ranném stádiu vývoje člověka. Muži jsou lépe vybaveni pro lov a mají např. lepší orientační smysl, zatímco ženy byly schopné najít v nejbližším okolí velké množství rostlinné potravy a snáze rozeznat jedovaté od nejedovatých druhů.

Pokud tedy chcete od svého miláčka více pozornosti ve formě květin, musíte mu to připomínat. Nesmíte mu ale říct: "Už jsem od tebe dlouho nedostala žádnou kytku", lepší je, když mu ve vhodnou chvíli připomenete, jak hrozně milujete například rudé růže.

Autor: Mis

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte nějaké to kilo navíc, tak se dejte do cvičení. Není to pro vás ideální koníček, ale nutnost. Uvidíte, že se vám bude tato aktivita líbit, protože si nakonec zpevníte všechny…

Nejčtenější články

Doporučujeme