Muži nerozeznají květiny !!

7. 6. 2003
Také rádi dostáváte květiny od svých milujících mužů, ale oni je nosí jen málo a pouze k svátku a podobně. Vůbec se není čemu divit.

Muži nerozeznají květiny !!

Klepněte pro větší obrázek Také rádi dostáváte květiny od svých milujících mužů, ale oni je nosí jen málo a pouze k svátku a podobně. Vůbec se není čemu divit. Muži nemají ke květinám tak kladný vztah jako ženy. Podle výzkumů Northumbrijské univerzity v Newcastle-upon-Tyne ženy mají lepší rozpoznávací vlastnosti u rostlin než muži. Například na základě jednoduchého testu, kdy měl stejný počet mužů i žen najít tři rostliny zamíchané mezi 45 různých rostlin. Ženám na tento lehký úkol stačilo v průměru 25 vteřin, zatímco muži potřebovali více než 40 vteřin.
Testy potvrzují sběračskou teorii o funkci žen v ranném stádiu vývoje člověka. Muži jsou lépe vybaveni pro lov a mají např. lepší orientační smysl, zatímco ženy byly schopné najít v nejbližším okolí velké množství rostlinné potravy a snáze rozeznat jedovaté od nejedovatých druhů.

Pokud tedy chcete od svého miláčka více pozornosti ve formě květin, musíte mu to připomínat. Nesmíte mu ale říct: "Už jsem od tebe dlouho nedostala žádnou kytku", lepší je, když mu ve vhodnou chvíli připomenete, jak hrozně milujete například rudé růže.

Autor: Mis

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Lev je od přírody schopný a ambiciózní. To platí pro zrozence i tento den. Dostane se jim nevídané šance, která je posune na další stupínek úspěchu. Dalo by se říci, že k ní přijdou jako…

Nejčtenější články

Doporučujeme