Muži přiznali: Hon za těhotenstvím byl horor, stali se z nás chovní samci

1. 6. 2021
Foto: iStock
Muži přiznali: Hon za těhotenstvím byl horor, stali se z nás chovní samci | Foto: iStock
Mnoho žen si tím prošlo nebo prochází – nemohou otěhotnět. Málokdo si však uvědomuje, že to není psychická zátěž jen pro ženy, ale i pro muže. Jak vnímají neúspěšné pokusy o otěhotnění oni?

MAREK: Skončilo to rozvodem

S bývalou ženou jsem si ohledně otěhotnění prošel peklem. Jelikož říkám bývalou, je vám asi jasné, že to nedopadlo dobře. Ačkoliv jsme tehdy oba byli sotva na prahu třicítky, když jsme se rozhodli, že se začneme pokoušet o rodinu, nebylo to tak jednoduché, jak jsme si na začátku mysleli. Prvních pár měsíců jsme se nestresovali, po nějaké době jsme ale začali být nervózní, že se stále nic neděje. Následovala návštěva lékaře a kolotoč vyšetření, a to jak u mojí ženy, ta u mě. Nijak mi to nevadilo, chtěl jsem jen, aby se odhalila příčina a problém se mohl řešit dál. Jenže doktoři se shodovali, že jsme oba zdraví a ať to zkoušíme dál, že se nám to prostě jednou povede. Jenže to pořád nešlo a napětí v našem vztahu se stupňovalo. Moje tehdejší žena z toho po dvou letech začala doslova šílet, hádky byly na denním pořádku, neustále svalovala vinu na mě, a tak bylo jasné, že o nějakém sexu za účelem plození dětí nemohla být ani řeč. Nakonec nás celá situace dohnala k tomu, že už jsme spolu nebyli schopni komunikovat normálně a nepomohla ani párová terapie. Bohužel celý náš vztah skončil rozvodem.

Jak zplodit dítě? Když partner nechce? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Býci, víkendová pohodička s rodinkou je v ohrožení, protože podléháte vnitřním nepokojům a bojíte se budoucnosti. Přepadla vás divná nálada a nutně se musíte dát dohromady. Nebuďte…